Do startu hokejového mistrovství světa zbývají necelé tři týdny. Na šampionát, který se uskuteční od 1. do 17. května v Praze a Ostravě láká i oficiální roadshow s Bobem a Bobkem, maskoty letošního mistrovství.

Velký zájem

Králíci z klobouku přijeli i do obchodního centra Forum v Ústí nad Labem. O fotografii s králíky a replikou poháru pro vítěze šampionátu byl velký zájem. „Vstupenky mám už skoro půl roku, nemůžu se dočkat, až to vypukne," usmíval se pětadvacetiletý Martin Kopřiva, než se dočkal snímku s pohárem.

„Myslím, že šanci na úspěch máme, stále ale čekám, jestli bude hrát i Jarda Jágr," dodal.

Roadshow přilákala do Fora malé i velké fanoušky. Někteří si vyzkoušeli hokejovou zbroj, kličkovali s hokejkou kolem kuželů a pálili na bránu. Tak jednoduché, jak to vypadá v televizi, to ale nebylo. Ti nejlepší dostali ceny. Sladké, nebo věcné. Na konci čekal na výherce mobilní telefon.

Soutěžící se ale museli probojovat do finále. Stejně jako český hokejový tým, pokud chce hlavní trofej.

Z Ústí jeli do Mostu

Zatímco starší fanoušci nemohli spustit oči z repliky poháru pro vítěze, ty menší bavili především králíci z klobouku. O hokejový vzhled Boba a Bobka pro letošní mistrovství světa v ledním hokeji se postaral výtvarník a scénograf Alex Dowis. Ten proslul svou světelnou show v soutěži Česko Slovensko má talent.

Z Ústí nad Labem se králíci s pohárem přesunuli do Mostu, kde hokejové fandy bavili v neděli.

Pořadatelé hokejového mistrovství světa mezitím varovali fanoušky, aby se pokud možno vyvarovali cestám na zápasy automobilem.

Jako oficiální přepravce účastníků šampionátu budou fungovat České dráhy, které připravily akci „Vlak + hokej". Fanoušci, kteří zamíří do Prahy či Ostravy odkudkoliv z České republiky, budou mít zpáteční jízdenku zdarma. Jedinou podmínkou je, že si majitel vstupenky na zápas nechá jízdní doklad orazítkovat ve fanzóně před halou.