V první třetině zápasu byly k vidění šance na obou stranách. Jako první mohli v udeřit Slávisté, střelu Bahenského ze čtvrté minuty ale vychytal skvělým zákrokem gólman Soukup a ve 13. minutě se neprosadili ani Čermák s Hruškou. Prvně jmenovaný pálil jen do Soukupa, druhý dorážel těsně vedle. To Ústí svou velkou šanci využilo. V patnácté minutě našel Roubík Kloze a ten si s gólmanem Králem poradil – 0:1.

Na začátku druhé části šel outsider do dvougólového trháku. Tenkrát objel pražskou svatyni a bekhendem prostřelil gólmana. Domácí byli stavem evidentně zaskočeni a začali si pomáhat fauly, žádnou z následných tří přesilovek ale hráči Slovanu nevyužili, přestože k tomu měli blízko – například rána Bernada skončila na tyči.

Jak se mají proměňovat početní výhody ukázali Sešívaní hostům ve 36. minutě. Ukázkovou akci zakončil gólem do odkryté klece Pavlin. To ale Ústí mrzet nemuselo, na začátku třetí části totiž způsobil Roubík velké zmatky v domácí obraně a Hraško si nechtěně napálil puk do vlastní sítě!

A když pak v závěru přidal do prázdné brány čtvrtý gól Holomek, mohli se Severočeši radovat z cenných tří bodů a posunu na deváté místo tabulky. Domácí už v samotném závěru jen kosmeticky upravili skóre.

Slavia Praha – Slovan Ústí 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Pavlin (Vas, Robinson), 60. Robinson (Markovič) – 15. Kloz (Roubík, Tůma), 22. Tenkrát (Merta), 45. Roubík, 59. Holomek (Bernad). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0.

Slavia Praha: Král – Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička, Andrlík – Čermák, Mikulík, D. Hruška – Bahenský, Vas, Robinson – Jiránek, Šafránek, Markovič – Tejral, Kašpařík, Ondráček. Trenér: Razým.

Slovan Ústí: Soukup – Smetana, Bernad, Brož, Skočovský, Macek, Sobotka, Holomek – Gengel, Kuchler, Tůma, Dalecký, Křivohlávek, Kloz, Andres, Roubík, Melka, Tenkrát, Merta, Rys. Trenér: Mach.