Slovanu se stalo osudným neproměňování šancí a také široká marodka. Domácím chyběl zejména kanonýr Roubík, první trefy se tak domácí fanoušci dočkali až šest minut před koncem, kdy už ovšem Kadaň měla dvoubrankový náskok. V první třetině se sice hrálo nahoru-dolu, vyložených příležitostí však bylo na obou stranách pomálu. Díky poměrně šťastné trefě se do vedení dostal hostující tým, kterému úvodní branka ve zbytku utkání viditelně pomohla.

Hokejisté Prostějova ve 37. kole porazili Slovan Ústí nad Labem 4:3 Jan Starý (Prostějov)
Slovan na Moravě neuspěl, veze dvě porážky

Hosté nahodili puk na Volkeho, ten, stejně jako jeho spoluhráči, ztratili kotouč z dohledu v domnění, že jej domácí brankář zalehl. Volně ležící touš však našel osamocený Polák a s klidem ho dopravil na místo určení – 0:1. Ve zbytku úvodní periody byla Kadaň mírně lepším mužstvem, přesto měl Slovan šanci na vyrovnání. Ve velké příležitosti se zjevil Vrdlovec, jenž proklouzl mezi dvěma hráči a nechybělo mnoho, aby přehodil beton ležícího brankáře soupeře.

BEZGÓLOVÁ NUDA

Druhá třetina přinesla spíše boj, než pohledný hokej. Nepříjemně hrající Kadaň se tlačila do šancí, spolehlivý Volke však držel svůj tým ve hře. Zatrnout jemu i všem domácím příznivcům muselo ve 34. minutě, kdy Husákovi nezbylo než zatáhnout za záchranou brzdu a sudí nařídili trestné střílení pro Kadaň, to však zůstalo nevyužito. I po čtyřiceti minutách tak diváci viděli pouhou jednu branku.

Třetí dějství nabídlo o poznání víc aktivity. Domácí, vědomi si nepříznivého stavu, se tlačili hned od úvodních minut dopředu, jejich nápor však zbrzdil faul Zdvořáčka a přesilová hra Kadaně. Tu sice hosté nevyužili, čtyři vteřiny po jejím konci však vypálil tvrdě Wágner a proti ráně přesně do šibenice byl Volke zcela bezmocný.

Milan Hejduk.
Hejdukova 23 míří v Coloradu ke hvězdám

Ústečtí vrhli všechny síly do útoku, jenže Bernadovo ránu zastavila tyč, žlutomodří pak nevyužili ani dlouhou přesilovku pět na tři, kdy v jednu chvíli seděla na trestné lavici hned trojice hostujících hráčů!

Až šest minut před koncem ukončil tápání domácích Daniel Vrdlovec, Slovan v závěrečném náporu ještě zariskoval při hře bez brankáře. Kotouče se však ve vlastním pásmu zmocnil Kůs a přes celé hřiště ho poslal do opuštěné branky. Kadaň si tak z Ústí odvezla nečekané vítězství 3:1, Slovan ztrácí na vysněnou osmičku už 11 bodů. Není divu, že domácí trenéři měli po utkání v šatně pořádně dlouhý proslov.

Hlavní trenér Miroslav Mach po porážce s Kadaní požádal o uvolnění ze smlouvy a na ústecké střídačce končí. „Důvodem je nabídka z extraligy,“ řekl manažer ústeckého klubu Vladimír Evan.
Kdo kouče Macha v Ústí nad Labem nahradí, zatím není známo.

Hokej, WSM Liga, 38. kolo

Slovan Ústí – SK Kadaň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. Vrdlovec (Kružík, Husák) – 9. Polák (Tupý, Müller), 45. Wágner (Procházka, Kadeřávek), 60. Kůs
Rozhodčí: Sýkora, Valenta – Kokrment, Rubáš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 620.
Slovan Ústí: Volke (J. Dlouhý) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Husák, Bernad – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, M. Chalupa, Melka – Najman, Vrdlovec, Severa – D. Merta, Kružík, Smolka.
Kadaň: Pavlát (Tadeáš Dvořák) – Blaha, Kadeřávek, Trefný, Szathmáry, R. Černý, Šesták, Cestr – Wágner, Krejčiřík, Tůma – Tupý, Hejcman, Chrpa – Kůs, Chlán, Rindoš – Polák, O. Procházka, J. Müller.