Severočeši šli do zápasu s jasným cílem. Zvítězit a odčinit tak předchozí domácí nezdary s Kadaní (2:3) a Berounem (3:4). Jenže v 10. minutě přišel první zádrhel. Hosté využili dvojnásobnou početní výhodu a šli do vedení.

Do druhé dvacetiminutovky ale vyjel na led Zlatopramen Arény úplně jiný Slovan a šance střídala šanci. Ve 24. minutě si Baránek udělal ze soupeřů kuželky a po krásném sólu vyrovnal. A za pouhých 47 vteřin po něm se z dorážky trefil i Budínský a obrat favorizovaných Lvů byl na světě.

A když se pak krátce po polovině střetnutí v rozmezí 78 vteřin trefili i Vávra s Přeučilem, bylo o premiérovém vítězství ústeckých hokejistů prakticky rozhodnuto.

Ve třetí části už si Ústečané výsledek hlídali a ve 47. minutě ještě navýšil jejich vedení v přesilovce Grin. Hosté z Benátek nad Jizerou se sice sedm minut před koncem dočkali snížení, to už mělo ale na výsledek jen kosmetický vliv.

Ústečtí Lvi – Benátky nad Jizerou 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Baránek (Holomek), 26. Budínský (Pavlík), 33. Vávra (Kloz), 34. Přeučil (Roubík, Rod), 47. Grin (Přeučil, Sklenička) – 10. Zacha (Šimek), 53. Jonák (Skořepa). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:1. Diváci: 730.

Ústečtí Lvi: Orct – Grin, Sklenička, Pavlík, Černý, Brož, Vaněk, Vobořil, Holomek – Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Meidl, Boháč – Tůma, Kloz, Vávra – Dostálek, Baránek, Pořický. Trenér: Šindel.

Benátky: Melicherčík – Šimek, Pyrochta, Vitásek, M. Pabiška, Jánošík, Říha, Turek – Špaček, Urban, Zacha – Klimt, Dušek, Vlach – Jonák, Mikyska, Bortňák – A. Dlouhý, Skořepa, Skalický – Vařecha. Trenér: Pešán.