V krajské metropoli je v plném proudu Hokejové soustředění mládeže 2016, jehož hlavními tvářemi jsou dvě významné postavy českého a ústeckého hokeje!

„Děti mají celodenní program. Dvakrát denně jdou na led, absolvují suchou přípravu, HEAT program s Marcelou Blažkovou, plavání s Romanem Eckertem a také mají lekce fyzioterapie, aby věděli, jak se starat o své tělo. Dbáme i na vzdělání, takže jsme do programu zařadili i výuku angličtiny, na kterou klademe velký důraz," říká hlavní organizátor akce Jan Čaloun.

JAZYK JE DŮLEŽITÝ

Právě s angličtinou mají Hejduk s Čalounem své zkušenosti. „Člověk přijde do zahraničí a trápí se. Nerozumí, co po něm trenér chce, nebo tomu, o čem se baví jeho spoluhráči v kabině. Je to nepříjemné. Jazyk je opravdu důležitý a to se dětem snažíme vysvětlit," říká Milan Hejduk, bývalý hráč a dnes již legenda Colorada Avalanche.

Hokejové soustředění mládeže připravovali v Ústí dlouho. „Je to hlavně práce Honzy, já žiju v Americe a jsem jen tváří soustředění," objasnil Milan Hejduk.

„Snažili jsme se pro naše kluky vytvořit něco nového. Právě kluci z našeho oddílu měli přednostní právo se soustředění zúčastnit. Z Ústí jich tu máme pětadevadesát, zbytek jsou kluci z okolí. Ze začátku jsem měl trochu obavy, jestli kapacitu naplníme, ale povedlo se. S Lukášem Zahradníkem jsme na tom pracovali přes půl roku, bylo náročné zorganizovat akci pro 120 lidí plus organizační tým," vysvětluje Jan Čaloun a pokračuje:

„Ale ty děti to hrozně baví. Má to smysl a věci, které mají smysl rozhodně dělat chceme. Rádi bychom to uspořádali i příští rok, zájem je obrovský," přiznává.

PRÁCE S MLÁDEŽÍ

Nevadí mu ani fakt, že domů chodí utahaný jako kotě. „Je to náročné i pro trenéry, je nás dvanáct, na ledě strávíme i čtyři hodiny v kuse. Ale děláme to pro náš klub, pro naše děti. Chceme si vychovat svoje hráče do A týmu. Jako důchodce bych tady chtěl jednou chodit na hokej a dívat se na kluky, které jsem trénoval. Práce s mládeží je strašně důležitá. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale já osobně ji řadím výše než A tým," neskrývá Jan Čaloun.

Ostatně, jako v A týmu se mohou cítit všichni účastníci soustředění. Každý totiž dostal stylové oblečení v klubových barvách a také hokejku! A domů se jistě vrátí s bohatými zážitky…