"Hradec nás na začátku utkání překvapil svým výkonem. Hráli opravdu dobře a zaskočili nás," uznal po utkání asistent trenéra domácích Aleš Mejstřík.

Jeho svěřenci po prvních 15 minutách prohrávali 1:2, povedená druhá část, a zejména její závěr, ale znamenaly obrat. Ještě dvě minuty před druhou sirénou Elba prohrávala 2:3, pak se však prosadil David Pospíšil, půl minuty po něm Lukáš Efler a za dalších 30 sekund Matěj Šimic a Severočeši rázem vedli o dvě branky. V poslední periodě už si výsledek pohlídali, šestou trefu přidal Richard Janda.

Šest hráčů s příjmením Kubát, kteří nastoupili do mistrovského zápasu za béčko Sebuzína proti Mojžíři B.
Rarita: Malá Klapzubova jedenáctka v podání Kubátových

"Nakonec rozhodlo asi více fyzických sil na naší straně a fakt, že jsme hráli na tři formace, kdežto soupeř jen na necelé dvě. Důležitá byla naše trpělivost a efektivita v zakončení. Bylo to ale nesmírně náročné utkání," dodal Mejstřík.

Ten odkoučoval celé utkání v růžovém tričku, stejně jako jeho kolegové, na hřišti pro změnu zářila netradiční barva ústeckých dresů. "Dohodli jsme se s kapitánem týmu a s asistenty, že bychom mohli z prostředků, které jsme obdrželi, zakoupit originální dresy v nějaké netradiční barvě. Myslím, že to vypadá hezky, navíc takovou barvu nikdo nemá, takže můžeme všechno odehrát v jedněch dresech," vysvětlil Mejstřík.

Pomůže růžová Ústeckým třeba až k mistrovskému titulu? Druhé čtvrtfinále je na programu v sobotu v Hradci Králové, pokud by Východočeši srovnali stav série na 1:1, rozhodne se v neděli opět v Ústí.