Ústečtí hokejisté porazili v posledním utkání sezóny o play-off bojující Havířov 5:4 v prodloužení. Nezlomil je ani tříbrankový náskok soupeře.

Hosté vstoupili do utkání lépe a postupně si vypracovali vedení 3:0. Dvěma slepenými brankami však snížil Štovíček, i přes gól hostujícího Bambuly dokázali Krliš s Chlánem srovnat na 4:4. V prodloužení pak vystřelil vítěznou radost věrným fanouškům, kteří se přišli rozloučit i přes nepovedenou sezónu, opět Chlán.

„Jsem velmi rád, že jsme poslední zápas zvládli, i když to tak po první třetině, která byla katastrofální, nevypadalo,“ oddechl si trenér Tomáš Mareš. „Museli jsme zvýšit hlas, hráči si to ale zřejmě vzali k srdci. Za výhru jsme rádi i díky divákům, kteří dnes přišli,“ poděkoval fanouškům.

Ústí zakončilo letošní sezónu předposlední. V posledním kole má volný los.

Ústí nad Labem - Havířov 5:4 po prodl.

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Roubík), 34. Šťovíček (Krliš), 38. Krliš (Šťovíček, Chlán), 52. Chlán (Ouřada, M. Zdvořáček), 63. Chlán – 8. L. Bednář (Rašner, O. Procházka), 11. F. Seman (O. Procházka, Bořuta), 17. L. Bednář (R. Veselý, Kotala), 35. Bambula (Kotala)

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Stezka) – M. Zdvořáček, Hes, Štochl, Seemann, D. Málek, Mert – Schwamberger, Ouřada, Krliš – Čermák, Grim, Šťovíček – Planý, T. Jandus, Ma. Svoboda – Roubík, Gottfried, Chlán.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Staněk – Maruna, Rehuš, Haas – F. Seman, R. Veselý, Kotala – O. Procházka, Gřeš, Pořízek – L. Bednář, Kurovský, Bambula.

Rozhodčí: Radek Wagner, Tomáš Luczków – Ondřej Doležal, Lukáš Podrazil