"My doteď trénovali převážně na umělé trávě a atletickém oválu fotbalové Army. Jsme velice rádi, že se můžeme konečně po delší pauze vrátit na led", spadl kámen ze srdce kouči Slovanu Miroslavu Machovi. Ten na čtvrtečním tréninku z osobních důvodů chyběl, jednotku tak vedli jeho asistenti Jaroslav Roubík a Jiří Merta. "Co mám zprávy od Jardy Roubíka tak kluci jsou z návratu na led nadšení, hrozně se na to těšili," líčil hlavní kouč, jehož absence nebyla žádnou výraznou překážkou. "Zatím neděláme nic extra, tento i příští týden je to spíše o tom se dostat zpět do kondice. Děláme nějaké situace jeden na jednoho, dva na dva, aby se do toho kluci zase dostali," dodal s tím, že herní situace jako přesilovky a podobně bude tým nacvičovat až v době, kdy bude jasný datum restartu soutěže.

NADSTANDARDNÍ AZYL

Dva roky starý teplický Zimák dává Ústečanům nadstandardní podmínky, k dispozici mají i přilehlou sportovní halu s fitness centrem. "Jsme schopni hráčům a realizačnímu týmu vytvořit nadstandardní podmínky pro tréninky na ledě i suchu, zázemí pro různé rozbory, video projekci nebo také zajistit  dovážené jídlo ke krátkodobému soustředění," přiblížil zázemí pro prvoligového souseda ředitel teplické Sportarény Pavel Tetřev.

Komplex sportovišť je v Teplicích unikátní, sportovní hala a Zimák jsou na sebe nalepeny - z hokejové kabiny na plochu haly je to jen několik desítek vteřin chůze. Nad případnými mistrovskými zápasy visí otazník - teplický stadion totiž nesplňuje parametry pro pořádání zápasu Chance ligy, nemá potřebnou kapacitu hlediště. Slovan by musel žádat o výjimku. "A máme i nestandardní rozměr kluziště (56 x 25 - pozn. autora), i když nyní je ve světě běžný," přidal Tetřev.

Slovan se bude v lázeňském městě připravovat i příští týden. "Ústečtí to můžou být do doby než se vše uvolní. Poté budou využívat ledu domácí HC Huskies Teplice, oddíl krasobruslení, školy, hobby hokejisti a veřejnost," informuje Tetřev. Že by zde ale Machova družina sehrála i mistrovská utkání vyloučil sportovní jednatel ústeckého celku Jan Čaloun. "V tuto chvíli máme nějaké první zprávy od svazu, kdy by se mohlo začít znovu hrát. Kluby dostaly prostor se k tomu vyjádřit, já ale neočekávám, že by se začalo hrát dříve než na konci listopadu. Tím pádem by měl být dostatek času na obnovení ledu v Ústí nad Labem, jakmile bude jasno o termínech, vrátíme se na domácí kluziště."

Přesto mají nyní žlutomodří v Teplicích veškerý komfort, vedení Sportarény si totiž hosta z profesionálních hokejových vod hýčká. "Jsme připravení dezinfikovat šatny a pomáhat dodržovat všechna hygienická opatření. Jsme opravdu rádi, že můžeme alespoň profíkům ze Slovanu nabídnout naše prostředí. Když se tu nic neděje, tak je tu smutno. Navíc nám to přinese i nějakou korunu. Teď nám funguje jen hotel. A v neposlední řadě máme nové ledaře, kteří se tak zaběhnou, když budou moct dělat led," usmál se Pavel Tetřev.

Slovan hrál naposledy mistrovský zápas na konci září, kdy přivezl bod z Benátek nad Jizerou. Poté byly zápasy druhé nejvyšší soutže kvůli sílící pandemii koronaviru odloženy. I v ústecké kabině záludný vir řádil, a to hned dvakrát. Někteří hráči se s ním nepříjemně potýkali, útočil i na jejich rodiny. Úterní vládní rozhodnutí umožňuje profesionálním klubům trénovat a za splnění přísných hygienckých podmínek i rozjet své sotuěže. Ústí a další kluby můžou trénovat, o restartu Chance ligy ale zatím jasno není.