„Z našeho pohledu to byl naprosto parádní zápas, jednalo se o jedno z nejlepších utkání, které jsme tady v letošní sezóně odehráli,“ rozplýval se po utkání viditelně spokojený asistent ústeckého kouče Jaroslav Roubík.

Jeho tým nastartovala trefa kapitána Trávníčka, v prostředním dějství přidal Slovan svému sokovi další čtyři gólové dárečky. Severočeši stačili Jihlavě i co se počtu střeleckých pokusů týče, byli ovšem daleko efektivnější, navíc je podpořil opět skvělý výkon brankáře Hamalčíka. „Zápas nejspíše rozhodla naše produktivita, kdy jsme hodně stříleli a cpali se před brankáře a nakonec z toho bylo pět gólů. Jihlava byla velmi kvalitní, hosté hodně drželi puk a měli nebezpečné šance. Nás však podržel brankář a třetí třetina už byla spíše taková vybojovaná, kdy jsme si to dokázali pohlídat,“ dodal Roubík.

Dorostenci FC Rapid Ústí nad Labem se stali mistry republiky v kategorii U17 pro sezónu 2021/2022. Po vítězství v základní části ovládli také domácí Final four
Mladíci Rapidu ovládli po základní části i Final four a jsou mistry ligy

Žlutomodří tak zaknihovali možná trochu nečekané, ale o to cennější tři body, k nimž přidali v neděli večer další korálek na ledě Prostějova. Slovan sice proti Jestřábům dvakrát vedl, o což se zasloužili především dvougólový Vladimír Brož a také David Tůma, jenž byl u všech branek (1+2), ani to ale nakonec Ústeckým nestačilo. Moravané ve třetí periodě srovnali krok na 3:3, v poslední minutě prodloužení pak vystřelil bonusový bod Josef Zajíc.

Ústí nad Labem tak nevyužilo příležitosti dotáhnout se na jediný bod a v nesmírně vyrovnané tabulce zůstává i nadále na 14., tedy barážové příčce. Od předkola play-off ho ovšem dělí pouhé dva body. Další zápas čeká tým z metropole na Labi až 11. února (18.00), kdy bude hostit v odloženém duelu Havířov.

Vedoucí Litoměřice, které už mají zajištěnou účast ve čtvrtfinále, měly o víkendu volný los. Ve středu 9. února hrají od 17.30 na ledě Jihlavy.

Hokej, Chance liga:
Slovan Ústí n. L. – Jihlava 5:1 (1:0, 4:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 9. Trávníček (J. Drtina, Vrdlovec), 24. Jouza (Záruba, Grim), 25. O. Bláha (E. Mareš, D. Tůma), 35. Urban (O. Bláha, D. Tůma), 38. O. Bláha (Š. Havránek, D. Tůma) – 25. Skořepa (Illéš).
Rozhodčí: Čáp, Zubzanda, – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 885.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina (A), Vacík, Vladimír Brož (A), Š. Havránek, Trefný, E. Mareš, Kottek, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bernat – Grim, Jouza.

Prostějov – Slovan Ústí n. L. 4:3pp (2:2, 0:1, 1:0, -1:0p)
Branky a nahrávky: 10. M. Švec (T. Jáchym, P. Beránek), 11. Mrázek (Zajíc, Jiránek), 51. Vala (Zajíc, Račuk), 65. Zajíc (T. Jáchym, Rudovský) – 6. Vladimír Brož (D. Tůma, Š. Havránek), 20. Vladimír Brož (D. Tůma), 29. D. Tůma (O. Bláha).
Rozhodčí: Skopal, Cabák – Konvička, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 640.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Vacík, Brož, Havránek, Trefný, Mareš, Záruba – Š. Bláha, Trávníček, Vrdlovec – Severa, O. Bláha, Urban – D. Tůma, M. Tůma, Milfait – Bernat, Grim, Jouza.