Mezi nimi byl i zkušený útočník Jiří Kuchler, který už v minulosti dres Ústí oblékal.

„Někteří hráči se nám sami přihlásili, zkusíme je a uvidíme. Jsme rádi, že můžeme vyzkoušet hráče ze Sparty, Boleslavi a Litoměřic. Jedná se spíše o juniory nebo mladé. Mezi ty známé patří Melka z Kladna a Kuchler. Ještě jednáme s Davidem Pojkarem a čekáme na dva hráče z Mladé Boleslavi, se kterou jsme navázali spolupráci. Po čtrnácti dnech uděláme selekci," prozradil kouč Miroslav Mach.

Odešli čtyři hráči

Co se týče odchodů, tým opustili útočníci Jan Kloz s Tomášem Rodem. „Oba jsme chtěli udržet. Honza za námi přišel, že je v klubu deset let a chtěl by změnu. U Tomáše to bylo složité, napsal na prostějovské stránky, že neměl připravenou smlouvu. To ale není pravda, připravená byla, ale k podpisu se ani nedostavil. Jeho jednání mě zklamalo. Že tu byly špatné lidské vazby, je nesmysl. Měl jsem ho rád, ale tímto u mně klesl, takhle plivat na klub, to se nedělá."

V klubu skončili i Tomášové Vávra a Kolafa. Druhý z nich dostal čtyřletý distanc za užití kokainu. „Znám ho už dlouho z Kladna, nenapadlo by mě to. Spíš to byl nějaký úlet. Počítali jsme s ním, byli jsme domluvení, že tady bude," litoval Mach.

Pestrá příprava

Jeho hráči už mají za sebou suchou přípravu. „Odmakali to, chodili na beach, duatlon, triatlon a další. Bylo to pestré, ale nekecali a makali. Musím kluky pochválit. Teď to ještě musíme přenést na led."

Jaké budou ambice Slovanu v nové sezoně? „Loni jsme ke konci sezony hráli výborně, snad to kluci zopakují. Chceme hrát dobrý hokej. Základ je zachránit se a hrát play off," má jasno kouč týmu, který půjde do sezony s rozpočtem kolem 14 milionů korun.

„Rozpočet je nižší než loni," přiznává sportovní ředitel Jan Čaloun. „Ale dá se s tím pracovat," dodává Mach.

Jsem rád, že jsem zpátky, říká Kuchler

Po devíti letech se vrací na místo činu. Útočník Jiří Kuchler oblékal dres Slovanu už v sezoně 2005/2006, tehdy s ním neúspěšně bojoval v baráži o extraligu. Nyní se do kádru vrací a rád by se Slovanem opět bojoval v play off. „Když jsem viděl, jak Ústí hrálo v loňské sezoně, tak si nemyslím, že bychom měli mít nízké ambice. Určitě chceme postoupit do play off a tam je možné všechno," říká zkušený osmatřicetiletý odchovanec Kladna, který si v kariéře zahrál i za Beroun, Kadaň, či Havlíčkův Brod.

Prozradíte, jak se seběhl váš návrat do Ústí nad Labem?
Vím, jak to tady funguje, kluky znám, ať už Míru Macha, Vláďu Evana nebo i Jardu Roubíka, se kterým jsem hrál v Berouně. Hrálo se mi tady dobře, zázemí je dobré, fanoušci také. Nejdříve jsem uvažoval, že půjdu zase do ciziny, ale nechtělo se mi čekat. Pak přišla z Ústí dobrá nabídka, takže jsme se rychle dohodli. Jsem rád, že jsem tady.

Kde jste strávil loňskou sezonu?
Nejdříve jsem dlouho trénoval sám, ale pak už jsem potřeboval hrát, tak jsem šel na dva měsíce do Havlíčkova Brodu. Sezonu jsem dohrál v Německu. Byla to třetí nejvyšší soutěž, přirovnal bych to k první lize v Česku.

Přicházíte jako zkušený hráč, budete dávat rady mladým?
Budu se snažit dělat všechno naplno a jestli bude chtít někdo s něčím poradit, tak s tím nebudu mít problém. Začnu asi s Jardou Roubíkem, tak se budu snažit mu to hlavně nekazit (smích).