Slovan sice vedl po první periodě 1:0, jenže v prostředním dějství zcela vyhořel a do poslední dvacetiminutovky tak vstupoval za stavu 1:3. Ústečtí navíc čelili dvakrát během druhé třetiny dvojnásobnému oslabení.

"Zase nám utekl úvod zápasu, kdy jsme po dvou třetinách prohrávali 1:3. Opět jsme inkasovali v oslabení tří proti pěti, pak přišly dvě hrubé individuální chyby. Přesto jsme se v poslední třetině dokázali vrátit do zápasu a strhnout vedení na naší stranu. Hráčům jsme řekli, že musíme být trpěliví a hrát zodpovědně v obraně, ale bohužel jsme dostali dva góly na 5:4," krčil rameny zklamaný Merta.

"Dostáváme strašně moc branek, přitom na tréninku se zaměřujeme hlavně na obranu, kterou děláme pořád, ale hráči dělají stále ty stejné chyby zápas co zápas," dodal.

Žlutomodří se tak propadli až na 11. příčku druholigové tabulky, v pěti kolech posbírali pouhé čtyři body. Šanci na nápravu budou mít až za týden, neboť ve středu je čeká volný los. V sobotu se představí od 18 hodin v Řisutech.

Hokej, 2. liga, 5. kolo:
Ústecký Slovan - IHC Písek 4:5 (1:0, 0:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 13. Kuchynka (Roubík, Kubát), 44. Popela (Roubík, Stahl), 45. Bartoš (Gottfried, Špaček), 46. Rudovský (Dubský, Roubík) – 24. Radoš (Volf, Rousek), 28. Koupal (Hollar, Vajner), 38. Hollar (Hracholski), 49. Hollar (Koupal, Radoš), 51. Hracholski (Ženíšek, J. Turek).
Rozhodčí: Hlinka – Žídek, Hradil. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 741.
Ústí: Stahl (Štěpka) – Kubát (A), Popela, Trefný (C), L. Sýkora, Funk, V. Hynek, Mareš, Gottfried – Kuchynka, Roubík (A), Dubský – Berčík, Petráš, Rudovský – Bartoš, J. Tůma, Krédl – Špaček.