„S posledním letošním přátelským utkáním můžeme být spokojeni. Potěšilo mě, že naši hráči ukázali, že jsou schopní hrát i proti tak silnému týmu, jakým je Slavia, celých šedesát minut v nasazení," pochvaloval si po utkání ústecký kouč Jaromír Šindel.

Přesně před rokem jeho tým utrpěl na ledě Pražanů krutý výprask 0:8 a i tentokrát byl jasným outsiderem. Zvlášť poté, co si Slávisté ve středu vyšlápli na účastníka KHL a pražského Lva porazili 3:1.

Už start zápasu ale naznačil, že si Ústečané pro další debakl nepřijeli. Severočeši pozorně bránili a podnikali nebezpečné útoky. A už v 9. minutě šli zásluhou Meidla do vedení. Když pak na začátku druhé části zvýšil Sklenička na 2:0, rodilo se překvapení.

Slávisté se ale brzy vrátili do hry, nejprve při vlastním oslabení ujel obraně Jelínek a v polovině utkání vyrovnal Růžička. Obrat ve skóre se ale nekonal. V 50. minutě totiž podruhé udeřil Meidl a nasměroval Lvy k senzaci. K té ale nakonec chybělo 140 vteřin, v čase 57:40 se trefil Valach a zařídil Slavii alespoň remízu.

„V závěru už bylo jen otázkou času, kdy ten gól dostaneme, domácí nás tlačili a měli velké šance. Jsme ale rádi, že jsme uhráli alespoň remízu," dodal na závěr Šindel.

Slavia Praha – Ústečtí Lvi 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Jelínek, 31. Růžička (Sklenář, Žejdl), 58. Valach (Krenželok, Klhůfek) – 9. Meidl (Holomek, Boháč), 21. Sklenička (Roubík), 50. Meidl (Boháč, Holomek). Vyloučení: 3:4, navíc Štich (SLA) a Přeučil (ÚL) 5 minut + do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

Slavia: Furch – Kadlec, A. Růžička, Holub, Valach, Štich, Wharton, Kolařík, Chalupa – Skokan, Tomica, Žejdl, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Sklenář, V. Růžička, Stránský. Trenér: Růžička.

Ústečtí Lvi: Petrásek (30. Dlouhý) – Grin, Sklenička, Vobořil, Vaněk, Poživil, Holomek, Brož, Černý – Tůma, Roubík, Přeučil, Dostálek, Procházka, Pořický, Budínský, Meidl, Boháč, Vávra, Baránek, Rod. Trenér: Šindel.