V lednu ambiciózní Agateljan prohlásil, že vedení jedná s několika kluby o odkupu druhé nejvyšší soutěže. „Mají ale nesmyslné představy," podotkl. „Do konce února budeme vědět, jakou soutěž budeme v příští sezoně hrát. Když nevyjde první liga, sestavíme takový kádr, s nímž budeme bojovat o postup," slíbil.

Hokejový zápas HC Slovan Ústí nad Labem - ilustrační foto
Podezřelý hokej v Ústí. Sázky, střet zájmů a obavy. Hrozí porušení zákona

Poslední únorový den pak ústecký klub na svém webu zveřejnil Agateljanovo prohlášení, v němž oznamuje, že Slovan bude i v příštím ročníku hrát pouze II. hokejovou ligu. „Po dlouhých jednáních ohledně licence pro Chance ligu jsme obdrželi velmi zajímavou nabídku pro její získání, kterou jsme se však v nejužším vedení rozhodli odmítnout! Naším cílem bude v příští sezóně získat postup sportovní cestou. Začíná nová éra!"

Proč se Ústí rozhodlo nabídku nepřijmout, přestože byla atraktivní? „Primárním úkolem je stabilizovat klub. Zejména pak jeho finanční stránku. Tím nejdůležitějším je zbavit tým závazků, které jsme převzali," naznačil Agateljan v prohlášení, že klub není v nejlepší finanční kondici, o čemž Deník spekuloval už v minulosti.

I proto se snaží získat partery, kteří by mu s dotováním chodu výrazně pomohli. Někteří z nich by se prý mohli profilovat i z řad firem, které se specializují na tabákové výrobky, alkohol a tak podobně.

Mikael Agateljan
Šest milionů v tahu. Slovan doplatil na problémy, z krize vede jediná cesta

Vedení ústeckého hokejového klubu také oznámilo přejmenování značky Ústecký Slovan na HC Slovan Ústečtí Lvi. Ústí se tak bude pyšnit názvem, pod nímž dosáhlo i na extraligu. „Začátkem března začneme podepisovat hráče a realizační tým pro následující sezónu. Zároveň odstartuje projekt farmy, kterou bude plnit nově béčko, které bude hrát Krajskou ligu. Vše proto, aby náš kádr tvořili vlastní odchovanci, aby mladí hráči měli větší herní prostor. A druhým je, abychom měli široký a kvalitní kádr pro boj o postup do Chance ligy," vysvětlil Mikael Agateljan.