Nyní vedou Lvi 3:2 a Hertl k výhře 3:1 v pátém střetnutí přispěl dvojicí branek.

„Jsem rád, že se mi podařilo dvakrát se prosadit, to už se mi dlouho nepovedlo. Vyhrálo se a nyní věřím, že už se nám podaří Ústí dotáhnout do baráže,“ plánoval po skončení pátého duelu útočník Lvů.

Přišel jste do Ústí a zažil jste  dvě výhry v sérii. Určitě jste zatím v týmu spokojený?
Přišli jsme do celku Lvů abychom pomohli a pro nás je určitě lepší zahrát si finále play off první ligy, než bojovat o záchranu v extralize. Tady je to hodně vyhecované, oba oddíly samozřejmě chtějí postoupit do baráže, ale já věřím, že si tam postup zajistí ústecký celek.

Ústecký celek zvládl důležitý pátý zápas a v Chomutově už se může radovat z postupu…
Výhra byla samozřejmě důležitá. Nyní můžeme jet do  Chomutova klidněji. Domácí musí zvítězit, ale my budeme chtít vyhrát už v Chomutově. Už se nechceme vracet do Ústí k sehrání rozhodujícího střetnutí.

Přišel jste do Ústí před čtvrtým duelem série a rychle jste se dokázal adaptovat, že?
Znal jsem Alinče ze společného působení ve Slavii. Ten nás seznámil s prostředím, ale parta je tu vynikající a navíc se teď dvakrát vyhrálo.

Od trenéra Rosola jste dostal velkou důvěru?
Jsem rád, když mi trenér důvěřuje. Doufám, že jsem ukázal, že góly střílet umím a že o tom přesvědčím i nyní v Chomutově.

První třetinu však byl lepším týmem Chomutov…
První dějství bylo z naší strany špatné. Byli jsme hodně vylučováni a hodně nás podržel brankář Orct. Jeho zákroky byly důležité a když se nám podařilo vstřelit první branku, tak už se hrálo podle našich not.

S celkem Pirátů však potřebuje Ústí ještě jednou vyhrát…
Bude to těžké, ale podle mě se nám daří a dotáhneme sérii do úspěšného konce.

Ústí a Chomutov, to jsou nesmiřitelní soupeři…
O tom jsem věděl, ale atmosféra je vynikající a lidé hokejem opravdu žijí.