„Nějakou dobu jsem měl v hlavě, že bych měl svůj krámek, i když v nedalekém Litvínově jeden je. Ale myslím si, že ne každý, hlavně ti mladší, nemá možnost se tam vypravit," říká 36letý Koukal. Samozřejmostí bude i e-shop, zatím je ale ve fázi vývoje.

„Hokejový karty u Koukyho", tak se jmenuje prodejna s kartičkami a hokejovými suvenýry, která se v těchto dnech dokončuje na severní straně fotbalového stadionu, přesněji v místech bývalých pokladen. „Dlouho jsem hledal dobré strategické místo. Od zimáku, kde je plno dětí, je to tam minutka. Z centra Teplic je to také kousek. Věřím, že lidé si cestu najdou. A také věřím, že nebudou zklamaní, k dostání bude opravdu vše - od dražších karet až po ty nejlevnější. Zájemci si budou moct koupit kusovky i balíčky," informuje Lukáš Koukal.

Sběratel hokejových kartiček Lukáš Koukal a jeho království
Sbírání hokejových karet se stalo závislostí. Vše odstartoval Mike Richter

Na nedalekém zimním stadionu se denně s pukem prohání stovky malých i větších hokejistů. Řada z nich hokejové kartičky sbírá. „V Teplicích jsou karty k dostání jen v omezeném počtu, hlavně klasické balíčky. U mě bude nabídka opravdu velká. Troufám si říct, že si vybere každý. Budu mít klasiku - Haška, Jágra, Gretzkyho, McDavida, Ovečkina. Ale i vycházející hvězdičky nebo megastar Pastrňáka, který je teď mezi dětmi asi nejoblíbenější. Nabízet budu řadové karty pro začínající sběratele, ale i paralelky, limitky, karty s dresy, zkrátka dražší zboří pro náročnější sběratele. Zájemci si můžou přijít vybrat ke mně do krámku, fungovat bude také e-shop, kartičky tak budu posílat po celé republice i do zahraničí," těší se Koukal, až svůj krámek otevře.

„Datum otevření upřesním na facebookových stránkách Hokejové karty u Koukyho. Jen se musí vyřídit nějaké úřednické záležitosti a dodělat krámek. Ale už finišuju. Otevřeno chci mít co nejdříve, provoz bude přes týden každý den," láká Lukáš Koukal zájemce.