Úspěšný podnikatel by rád ve Slovanu do budoucna zúročil zkušenosti a nápady ze zahraničí, kde žije a podniká. "V Německu to funguje tak, že i v každé vesničce i malé firmy podporují nějaký místní klub. Sice třeba málo, ale podporují. Ústecký klub bude v podstatě i podnikat, aby si sám zajistil nějaký příjem. Přidružené firmy budou pracovat pro Slovan, od barů po autopůjčovny je možné úplně vše. Pokud zvládneme touto cestou ufinancovat aspoň 50% svého rozpočtu, budu šťastný," překvapil přítomné na tiskové konferenci.

"Každé podnikání má ale nějaký začátek, je to dlouhodobější projekt. A samozřejmě to i tak nejde bez města a dalších velkých sponzorů a partnerů," dodal s tím že případné příjmy z této činnosti nejsou zatím zahrnuty do dvacetimilionové částky na příští sezónu. Inspiraci čerpal například v německém klubu Bremenhaven Fischtown Pinguins u týmového manažera Alfreda Preye.

Tisková konference Ústecký Slovan. Vlevo generální manažer klubu Mikael Agateljan, vpravo trenér a sportovní manažer Miroslav Kanis
Hráči bez výplat a klub v úpadku? Závazky s nimi jsme vyrovnali, řekl Agateljan

Krom toho plánuje nový majitel i oživit fanshop, který by měla převzít jeho manželka. "Momentálně je zavřený, bylo to mé rozhodnutí. Byly tam dresy za poslední tři roky, ty rozdáme v rámci nějakých soutěží fanouškům. Kompletní nabídku teď celou předěláváme."

Mimo jiné i manželka podnikatele by měla do budoucna rozšířit portfolio zaměstnanců klubu. "V tuto chvíli ho tvoří pouze pan Kanis, paní Havlíček, Jaroslav Roubík a já. Od další sezóny počítáme se zhruba dvanácti zaměstnanci," zmínil Agateljan také současnou jednatelku klubu, což je podle něj ovšem pouze dočasná záležitost nutná k převzetí klubu.

Hokejisté Slovan Ústí nad Labem ilustrační
Slovan udržel naději na osmičku, Sluneta jde dál v poháru

"Budeme také trochu měnit dresy, fanoušci dostanou tři návrhy, ale zůstanou v dosavadních barvách. Stejné to bude s názvem, i ten se změní, ale chceme zachovat tradici, rozhodně tam nebude název sponzora či nějaké firmy," nastínil další plány.

I přes velké vize ale zůstává nohama na zemi. "Extraliga? Takhle, buďme realisté. Snít o ní můžeme, ale určitě ne v nejbližší době. Zatím je v plánu první liga."