Díky fotografiím se přeneseme do dubna 2007, kdy Ústečtí Lvi válčili ve finále o postup do extraligy s Chomutovem. Sérii vyhráli 3:2 na zápasy, v rozhodujícím duelu zvítězili 5:1. 

Podívejte se, jak pak vypadaly oslavy nejen na ledě, ale později i na ústeckém Mírovém náměstí, kde v klubovém dresu zpíval Michal David. 

Roudnické ženy
Roudnice prahne po extralize žen! Nažhavenému klubu se asi rozsvítí zelená

Ústečtí v základní části 1. české hokejové ligy skončily druzí za prvním Hradcem Králové. V play off nejprve porazili 4:0 na zápasy Duklu Jihlava, v semifinále si poradili hladce i s Mladou Boleslaví (3:0 na zápasy). Ve finále se jim postavil Chomutov, který v průběhu série vedl 2:1 na zápasy. Ústí ale poté dvakrát vyhrálo a naplno slavilo postup mezi hokejovou smetánku. 

„Pro mě je to splněný sen. S tím jsem do Ústí přišel. Kdybychom prohráli, skončil bych s hokejem. Věřil jsem, že sérii otočíme, i v zápasech, které jsme prohráli, jsme totiž byli lepší. Proto ta víra,“ říkal nadšeně útočník Ladislav Slížek. 

Manažer Slovanu David Šaffer byl evidentně dojatý, po ledě kroužil s pohárem vítězů, políbil dokonce modrou čáru. „Děkoval jsem přitom Bohu,“ přiznal.

V roce 2007 město Ústí nad Labem hokeji přálo, pumpovalo do něj milióny. „Předložím zastupitelstvu návrh, abychom v podpoře hokejistů pokračovali,“ sliboval další podporu ústecký primátor Jan Kubata.

Slovan ale hrál extraligu jen rok, poté sestoupil. Vrátit se nikdy nedokázal, později klub dohnaly obrovské dluhy, které vedly až k současným problémům. 

Slovan Ústí nad Labem - ilustrační snímek
Další osud hokejového Ústí je nejistý. Ve hře je i konec áčka