Ústí loni sestoupilo do třetí nejvyšší soutěže a ani v ní se mu nevedlo podle představ, vypadlo už v prvním kole s Vrchlabím. Z pozice hlavního kouče odstoupil Jan Čaloun, nad Slovanem se navíc začalo smrákat finančně. „Už nás nebude podporovat nás silný sponzor Miroslav Zadák. Dopálilo ho, že město snížilo kvůli sestupu svou podporu a není nakloněno jednáním. Situace je kritická, hokej tu může skončit," informoval zlatý olympionik. V klubu už dál působit nebude.

Ivan Hlinka
Kvíz: Kolik poznáte slavných hráčů hokejového Litvínova?

Slovan se na jaře snažil získat nového partnera pomocí výzvy na svých internetových stránkách, žádný kupec se mu ale neozval. Do II. hokejové ligy se nakonec ústecký klub přihlásil, kolem jeho aktuální situace ale panovalo z pohledu věrných fanoušků skličující ticho. Až na konci minulého týdne ho prořízla zpráva o nástupu nového sponzora a podepsání trenérské legendy Vladimíra Růžičky.

Jak se věci opravdu mají?

Jisté je to, že novým sportovním manažerem HC Slovan Ústí se stal bývalý majitel SK HC Draci Bílina Miroslav Kanis, který má na úrovni třetí nejvyšší soutěže bohaté zkušenosti s trenérskou i manažerskou pozicí. Od svého nástupu se společně s Vladimírem Evanem, předsedou zapsaného spolku, jenž je zatím stále majoritním vlastníkem klubu, snaží postavit Severočechy na nohy.

Vladimír Růžička trénoval mimo jiné i Litvínov, Chomutov či Kadaň.
Podepsáno? Ústecký Slovan povede bývalý reprezentační kouč Růžička

„Není žádným tajemstvím, že o všem dva měsíce jednáme. Snažíme se získat nové partnery a sponzory, jednáme i s městem Ústí nad Labem. Zároveň probíhají jednání i s hráči a trenéry. V současné chvíli není ale nic hotového. A ani to není před podpisem. Různé spekulace nám nepomáhají. Určitě to není tak, že máme nasmlouvané nové sponzory, od kterých máme 20 miliónů, jak se psalo," říká Kanis.

Potvrzuje, že Slovan delší dobu jedná s Vladimírem Růžičkou, smlouva prý před podpisem ještě není. Vše se bude odvíjet právě od jednání ohledně finanční stránky klubu. „Ta v současné době stále není příznivá. Nemůžeme nabízet hráčům skvělé podmínky, jak by vyplývalo z informace, že disponujeme naplněným rozpočtem. A ani pokud by tomu tak bylo, tak nechceme jít cestou velkých nákupů. Naopak chceme dávat prostor ústeckým odchovancům a hráčům, kteří jsou z regionu," nastiňuje Miroslav Kanis.

Jiří Holeček
KVÍZ: Nejen Hašek. Poznáte slavné reprezentační hokejové brankáře?

Fanoušky a sportovní veřejnost žádá o trpělivost. „Pochopitelně, že chceme Slovan vrátit do druhé nejvyšší soutěže, ale není to jednoduchá cesta. Začínáme od začátku. Děkujeme všem za podporu a věříme, že důvěru budeme v sezoně splácat na ledě dobrými výkony."

Nový druholigový ročník začne HC Slovan Ústí nad Labem 23. září, kdy doma hostí Cheb.