Hokejisté Ústí nad Labem měli první domácí přípravný zápas sehrát původně proti Kladnu. Jenže to bylo poslané do karantény, a tak vedení klubu hledalo jiného soupeře. Příbram utkání odřekla, a tak se Slovan utkal s nováčkem Chance ligy Kolínem. Vstup do utkání mělo Ústí velmi špatný. Během prvních čtyř minut inkasovalo dvakrát. Nejprve se prosadil Jan Veselý, a pak střelou z mezikruží uspěl Jan Stehlík. Ještě v první třetině viděli diváci v Ústí třetí branku. Nadvakrát dokázal brankáře Haase prostřelit Veselý, který zaznamenal svou druhou branku v zápase. Kolín vedl 3:0.

Ve zbytku zápasu pak už jen domácí tým tým dokázal snížit. Na konci druhé třetiny po pěkné individuální akci oklamal brankáře a do prázdné branky zakončoval Tomáš Čermák. V tomto zápase právě Čermák oblékl kapitánské céčko Slovanu. Ústečtí hokejisté utkání zdramatizovat nedokázali, a tak na úvod přípravy nestačili na Kolín 1:3. Trenéři Miroslav Mach a Jaroslav Roubík do utkání nasadili mladé hráče, ti zkušenější nebyli na utkání nominovaní.

Ústecké hokejisty v rámci přípravy čeká dvojzápas na ledě soupeře. V úterý 4. srpna nastoupí na ledě Kadaně, a pak o dva dny později vyzvou Most.

Slovan Ústí nad Labem - SC Kolín 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Čermák (Grim, Tot) – 2. Veselý (Blaha, Stehlík), 4. Stehlík (Jankovský), 13. Veselý (Blaha, Jankovský). Rozhodčí: Novák, Místecký – Janíček M., Janíček J.. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2.

Ústí nad Labem: Haas (Hamalčík) – Havránek, Zich, Mareš, Benák, Slabý, Šešina – Bláha, Čermák, Grim, Eret, Matějček. Tlačil, Gottfried, Kordule, Tůma M., Janoušek, Tůma J., Tot.

Kolín: Sejpal 40. Martínek – Husa, Muška, Bláha, Pýcha, Knesl, Kukla, Jelínek, Barták, Krejčík, Šafránek, Král, Jankovský, Veselý, Stehlík, Semirád, Štohanzl, Petržílka, Zumr, Martínek, Němec.