Hosté přijeli do Přerova 
s odhodláním podruhé se stejným soupeřem na jeho ledě neprohrát. „Byli jsme aktivnější, ale prohrávali jsme nula dva, pak se nám podařilo rychle srovnat a přišla naše přesilová hra," vyprávěl Mach. Přesilová hra, kterou ústečtí hokejisté zbabrali. „Po naší nehorázné hrubé chybě jsme inkasovali," hromoval kouč Slovanu Ústí.

Přerov – HC Ústí 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Mrázek (Popelka, Ferenc), 21. Grof (Chmelíř, Procházka), 28. Šťastný (Mrázek), 40. Procházka (Pšurný, Chmelíř) – 25. Kloz (Tenkrát, Pohl), 26. Merta (Holomek, Andres).

Rozhodčí: Škrobák – Barteček, Vengřín.

Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2 109.

HC ZUBR Přerov: Řehoř – Chmelíř, Grof, P. Hořava, Šnajnar, M. Novotný, Ferenc, Pala – M. Procházka, R. Pšurný, Dostálek – Sikora, T. Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, P. Mrázek – Blinka, Kovařík, Stoklasa. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

HC Slovan Ústí: Volke – Pohl, Holomek, Vl. Brož, do 20. Sobotka, Bernad, Smetana – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, D. Merta – Křivohlávek, Navarra, Gengel.

Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Jak se vše seběhlo? „Ujel nám hráč, pomalu jsme se vrátili zpátky, je to neomluvitelné," dal najevo svou nevoli trenér Ústí. A to ještě nebylo zdaleka vše. Přišla na řadu druhá přesilová hra a možnost se zápasem ještě něco udělat. „To byl vrchol všeho, když jsme opět inkasovali při naší přesilové hře," nechápal trenér Ústí.

I přes veškerou snahu už se ve třetí třetině skóre nepohnulo ani na jednu stranu a Slovan si tak potřetí v řadě zapsal porážku a co je horší, ze šesti utkání v řadě za sebou získal Slovan jen tři body. „Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, ale nedokázali jsme to zakončit přesně. Musíme začít hrát více dozadu, Přerov moc šancí neměl, musí nás zdobit obrana a vyhrávat klidně 1:0, body jsou teď pro nás prioritou," hledal návod na úspěch kormidelník ústeckého týmu Miroslav Mach.

V loňském roce recept na postup do vyřazovací části ústecký tým našel a to by chtěl minimálně zopakovat. „Hurá hokej nefunguje, všichni musí bránit. Máme téměř totožný tým jako loni. Další porážka je pro nás velká komplikace, skoro jsme vypadli z play off, máme stejně bodů jako Havířov," povídal Mach.

A před sebou tři týmy, se kterými se body očekávají. V pořadí doma Prostějov, Benátky a opět před vlastními fanoušky Kladno. „Hrajeme tři zápasy, které musíme zvládnout. Pokud se nám to nepodaří, budeme hrát o záchranu a s tím jsme k týmu nepřišli. Týmu věřím, play off uděláme," slíbil kormidelník Slovanu Ústí Miroslav Mach. Utkání s Prostějovem začíná zítra od 18:00.