Absolvují až třífázové tréninky, aby měli hodně sil na rozhodující část prvoligové sezony.

Chtějí navázat na loňský leden

„Dva zápasy v soutěži jsme si předehráli, abychom se po Vánocích mohli věnovat intenzivnímu tréninku. Loni jsme měli nejlepší formu v lednu, vyhráli jsme řadu zápasů a letos bychom na to rádi navázali," vysvětlil kormidelník Slovanu Tomáš Mareš.

Jeho hráči si tak žádné vánoční lenošení neužili. „Chtěli jsme s přípravou začít 27. prosince, ale nakonec jsme se sešli už o den dříve. Nyní kluci absolvují tři tréninky denně, střídáme suchou přípravu s posilovnou. Po Vánocích se sezona vždycky láme a chceme na to být dobře připravení," říká kouč Slovanu.

První utkání v novém roce sehrají Ústečané 4. ledna, kdy se představí na ledě Slavie, poté hrají doma s Kadaní a v Třebíči.

Marodka se vyprazdňuje

„Do konce třetí čtvrtiny soutěže nám zbývají tři zápasy a rádi bychom v nich získali alespoň šest bodů. Na umístění do desátého místa, což je náš cíl, by letos mělo stačit 75 bodů, ale my bychom rádi skončili do osmého místa. V silách týmu to určitě je," povídá trenér Severočechů.

Těší ho i fakt, že se vyprazdňuje marodka. „Momentálně nemůžeme počítat jen s Vágnerem, který je po operaci kolene a s Rysem. Ten už by měl ale v úterý začít s tréninkem. Dobrou zprávou je pro nás hlavně návrat střelce Tůmy, který měl před zraněním neskutečnou formu," pochvaluje si ústecký stratég.

Slovan je v tabulce zatím na deváté příčce, ale má co zlepšovat, inkasoval totiž nejvíce branek ze všech týmů v soutěži! „

V obraně děláme hrozné, až žákovské chyby. Ale mnohdy to začíná už od útočníků. Pracujeme na tom pořád, ale je jasné, že pokud chceme splnit cíl, musíme se vzadu hodně zlepšit," má jasno Tomáš Mareš a na závěr dodává: „Svému týmu s Mírou Machem nadále věříme."