Domácí sice dokázali dvěma góly reagovat na úvodní trefu Vrdlovce, na 2:2 srovnal Melka. Od druhé třetiny ale Ústí přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň, řádil především Martin Tůma, který si připsal dva góly a dvě asistence.

„V Ústí jsme měli problémy s ledem, takže ráno odpadlo rozbruslení. V první třetině jsme trochu tahali nohy, bylo štěstí, že jsme ubránili oslabení, podržel nás také golman,“ hodnotil asistent trenéra Čalouna Vladimír Machulda. „Od druhé třetiny jsme ale dominovali a zaslouženě vyhráli,“ dodal.

Žlutomodří se díky výhře vyškrábali na desáté místo tabulky, už dnes hostí od 18 hodin na svém ledě Duklu Jihlava, která je v tabulce na dohled jediného bodu.

Chance liga, 6. kolo:
Benátky nad Jizerou - Slovan Ústí nad Labem 2:7 (2:2, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. T. Hanousek (Jeník, Duda), 6. M. Zachar (Najman, Bittner) – 2. Vrdlovec (L. Volf), 14. Melka (Tůma, Vágner), 27. Roubík (Melka, Groh), 29. Melka (Roubík, Tůma), 31. Tůma (Melka, Roubík), 45. T. Jandus (M. Jandus, Březák), 45. Tůma (Látal). Rozhodčí: Barek, Skopal – Doležal, Měkýš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1.
Slovan Ústí nad Labem: Groh (J. Dlouhý) – Látal, M. Vágner, Weinhold, Zukal, M. Jandus, Březák, Mert – Tůma, Roubík, Melka – J. Havel, Vrdlovec, L. Volf – Jícha, Krliš, Chrpa – Pšenička, T. Jandus.