„Po dlouhých letech je klub poprvé oddlužen,“ začal úlevnou zprávou ekonomický jednatel klubu Jiří Zdvořáček. Slovan v loňské sezoně umořil poslední zbytek sportovních dluhů, které splácel čtyři roky.

Klub už má navíc pokrytý prakticky celý rozpočet. „Momentálně máme zasmluvněných 96% rozpočtu, který letos činí 14,1 milionu korun. Je to sice hraniční částka, ale preferujeme vyrovnaný rozpočet a nechceme dělat nové dluhy,“ zmínil Zdvořáček s tím, že klub se i nadále snaží shánět další partnery.

ROZŠÍŘILI KÁDR

Nejvýznamnějším partnerem zůstává stále město Ústí, které pokrývá zhruba třetinu rozpočtu. „Prohloubili jsme spolupráci s firmou Glencore, která byla po loňském ročníku spokojená, svou podporu navýšila a dostala se mezi hlavní partnery,“ řekl Zdvořáček.

Slovan rozšířil také partnerství s druholigovým Děčínem. „Vzhledem ke zkušenostem z loňska jsme rozšířili spolupráci s dalšími kluby,“ nastínil novou strategii sportovní ředitel Vladimír Evan. Ústí bude spolupracovat se Spartou, Chomutovem a Mladou Boleslaví, naopak hráče, kteří se momentálně nevejdou do sestavy, bude posílat na hostování do Děčína.

„Aktuálně máme tři brankáře, deset obránců a šestnáct útočníků. S týmem trénují také dva mladí hráči Pavel Gottfried a Kyle Costa,“ doplnil Evan.

„Jsou to mladí hráči ročníků 2002 a 2000, s A týmem ale nastoupili v přípravě a já myslím, že svou šanci dostanou i v soutěži,“ doplnil trenér týmu Jan Čaloun, jenž oficiálně převzal spolu s Vladimírem Machuldou tým před touto sezonou. „Jsem rád, že jsem dostal možnost trénovat tým, kde jsem hokejově vyrostl, a vrátit mu, co do mě vložil. Je to zde pro mě srdeční záležitost,“ dodal Čaloun.

HC Slovan Ústí začíná novou hokejovou sezonu.

„Oba trenéři hráli hokej na vysoce profesionální úrovni a my jsme rádi, že to přenáší i do Ústí,“ řekl Zdvořáček. „Zatím jsme s výsledky jejich práce spokojeni, splňují to, co jsme si od toho slibovali,“ dodal.

Kromě tvrdé dřiny, kterou trenéři klubu naordinovali, absolvovali hráči také soustředění, jež ale sloužilo spíše ke stmelení party. „Pojali jsme to jako teambuilding, prošli jsme se po horách, po tvrdé dřině v Ústí jsme v Kaprunu absolvovali pouze pár tréninků a dvě přátelská utkání,“ vypočítal Čaloun.

„S přípravou jsme spokojeni, věřím, že jsme mužstvo přichystali na splnění cíle, kterým je postup do play-off,“ dodal hlavní trenér.

K tomu, jak probíhala tvorba kádru, se vyjádřil i Vladimír Machulda. „Kromě výkonnosti a dalších aspektů jsme koukali také na charakter hráčů, aby si rozuměla kabina,“ objasnil Machulda. „V šatně si rozumíme, partu jsme ještě utužili na rakouském soustředění,“ potvrdil kapitán týmu Martin Vágner. „Všichni už se těšíme, až vypukne nová sezona.“

CHTĚJÍ PRACOVAT I S MLÁDEŽÍ

Sportovní ředitel Vladimír Evan nezapomněl zmínit ani mládež, která je podle něj pro fungování klubu velice důležitá. „Cítíme, že to není oddělený celek, ale že tvoří stejný klub. Chceme naše odchovance zapracovávat do áčka,“ stanovil Evan cíle.

„Momentálně máme mládež stabilizovanou trenérsky i ekonomicky, což byl vždy můj sen, neboť pocházím z Kladna, které právě touto metodou vychovalo řadu skvělých hokejistů,“ doplnil Evan.

V závěru tiskové konference zmínil Jiří Zdvořáček také cenu vstupného, která zůstává stejná jako loni. Poděkovat nezapomněl ani nově obnovenému fanclubu. „Jsme připraveni si s fanoušky sednout a případně je i finančně podpořit. Jsou pro nás důležití,“ uzavřel ekonomický jednatel.