Odchovanec ústeckého Slovanu odešel už v mládežnickém věku do Litvínova, odkud se přesunul do Kladna, kde dostal v 17 letech první příležitost v seniorské extralize. Za tu se stihl odvděčit dvěma asistencemi, ačkoliv odehrál jen čtyři zápasy. Další výrazné stopy zanechal v Liberci, Mladé Boleslavi, Pardubicích či Třinci, s nímž slavil před šesti lety extraligové stříbro.

V letech 2012-2014 si ozkoušel také Kontinentální hokejovou ligu, nejprve v dresu ruské Jugry Chanty-Mansijsk, následně pod hlavičkou Slovanu Bratislava. V této době zanechal i nejvýraznější stopu v české reprezentaci, kde se dočkal dvanácti ze svých šestnácti startů. V sezóně 2018/2019 zamířil z Pardubic zpět do Litvínova, v jehož dresu načal i následující ročník.

Hokejový obránce Marek Trončinský oblékal dres Sheffieldu Steelers.
Pořád vidím ten jeho úsměv, vzpomíná Čaloun na Trončinského. Byl to bohém

Po pěti utkáních se ale rozhodl pro změnu a zamířil do anglického Sheffieldu, s místními Steelers nakonec slavil mistrovský titul. Za kanálem La Manche se stal oporou, z pozice obránce si ve 43 zápasech připsal 12 branek a 30 asistencí, zaznamenával tedy téměř bod na zápas. Další ročník však kvůli pandemii koronaviru v Británii soutěžní ročník vůbec nezačal a zkušený bek tak zvolil štaci v rumunském Gheorghieni, kde sídlí klub Gyergyói HK.

Přesto na něj v Anglii nezapomněli, a podle informací serveru isport.cz už byl manažer a trenér Steelers Aaron Fox s Trončinským domluvený na smlouvě pro nadcházející sezónu. "Byl to první hráč, kterého jsem chtěl podepsat," řekl anglický kouč pro zmíněný portál. Nadaný hokejista s talentem od boha, jenž měl ale také notné problémy s životosprávou, se už však do Anglie bohužel nikdy nevydá. Čest jeho památce.