Úvodní třetina duelu s Třebíčí góly nenabídla, přestože byly k vidění velké šance na obou stranách. Ústečtí hráči mohli udeřit už v páté minutě, Roubíka ale vychytal gólman Vejmelka. Hosté měli největší šance v přesilových hrách, ani oni ale na brankáře Petráska nevyzráli a tak se šlo do kabin ze bezbrankového sta­vu.

Ve druhé třetině už se skóre pohnulo a k radosti domácího publika to byli hokejisté Ústí, kdo pálil do černého. První branku vstřelil ve 25. minutě Budínský, který se trefil z hranice levého kruhu. Ještě lépe na tom byli hráči Slovanu v polovině zápasu, kdy přidal druhý gól Gengel. Chvíli na to mohl zvýšit náskok Severočechů Budínský, gólman Horácké Slavie ale zazářil a jeho pokus zlikvidoval. Na druhé straně pak neuspěl Čech, když zblízka těsně minul bránu.

Na začátku třetího dějství mohl agilní Budínský přidat definitivní hřebíček do rakve Třebíče, skvělého Vejmelku ale nepřekonal a na hostujícím brankáři si vzápětí vylámal zuby i Rod. Hráči Horácké Slavie tak dlouho zůstávali v naději, že se jim jedinou trefou podaří vrátit do zápasu.

To se jim ale nepovedlo ani v závěrečné power play. Naopak, v poslední vteřině zápasu inkasovali třetí gól z hole Tůmy a ze severu Čech odjeli s prázdnou. Domácí hráči tak zakončili první polovinu základní části vítězně.

Slovan Ústí – Třebíč 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Budínský (Kloz, Merta), 30. Gengel (Vágner), 60. Tůma (Rod, Vágner). Rozhodčí: Smitka – Zídek, Kotlík. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 685.

Slovan Ústí: Petrásek – Kolafa, K. Černý, Vl. Brož, M. Vágner, Zdvořáček, Smetana, Pohl – D. Tůma, Roubík, Rod – Budínský, J. Kloz, Merta – Pořický, T. Vávra, P. Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel. Trenér: Mach.

Třebíč: Vejmelka – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl, Juráň – Erat, Dolníček, Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Čuřík, Paták – Čech, Raška, Beneš. Trenér: Mička.