Děčínští Medvědi sehráli dvě třetiny proti Pirátům vyrovnanou partii. Chomutov ale poslední periodu vyhrál 5:1, nakonec slavil výhru 9:4 a nadále je stoprocentní. Hned čtyřikrát se trefil Viktor Hübl.

„Bylo to těžké utkání, soupeř vedl 2:0 a nám se potom těžko hrálo. Vstoupili jsme do zápasu trochu laxně. Musíme se vyvarovat těchto chyb, kdy spoléháme na hokejovost a málo bruslíme. Ve třetí třetině bylo vidět, že jsem už domácí přehrávali. Tam už jsme to vyjádřili i gólově. Soupeři gratuluji k výkonu a ať tak pokračuje dále,“ hodnotil utkání Kamil Koláček, chomutovský kouč.

Děčínští byli po zápase hodně zklamaní. Herně opět nepropadli, přesto mají na kontě pouhé tři body.

„Utkání jsme začali dobře, dostali jsme se do vedení 2:0, ale soupeře jsme rychle dostali zpět do hry našimi fatálními individuálními chybami, které proměnil a srovnal. Dalším zlomovým bodem bylo, když jsme odskočili na 3:2 a hned v dalším střídání soupeř vyrovnal. Ve třetí třetině nám to tam bohužel napadalo a výsledek je pro nás krutý, protože dvě třetiny to bylo naprosto vyrovnané utkání,“ zklamaně řekl Tomáš Mareš, kouč Děčína.

První bodovou ztrátu hlásí hokejisté Ústí, kteří doma nestačili na Klatovy a museli skousnout porážku 1:4. Jedinou trefu Severočechů zaznamenal ve 34. minutě Lukáš Kučera.

„Z naší strany to dnes byla ostuda, takhle hrát před domácím publikem nelze,“ nešetřil kritikou v pozápasovém ohlasu jeden z domácích trenérů Martin Štěpánek. „Již od začátku utkání to nebylo ono, špatné nasazení, bez nadšení do hry. Soupeř byl přesný opak, stačilo mu bruslit, kombinovat a v klidu nás přehrál,“ shrnul stručně nedostatky svého týmu. „Chci ale poděkovat fanouškům, které musíme pochválit. I přes náš špatný výkon nás povzbuzovali až do konce zápasu,“ dodal spokojeně na adresu sedmi stovek diváků.

O stoprocentní bilanci přišli také Mostečtí Lvi, kterým se nedařilo v ofenzivě, když podlehli Letňanům na jejich ledě 0:2. Na domácí půdě prohrál Jablonec, který nestačil na první Příbram a prohrál 2:4.

Další kolo je na programu ve středu.