"Po maturitě bych se chtěla dostat do nějakého zahraničního týmu a v něm se udržet. Zatím bych to viděla spíš na Švédsko nebo Finsko, později možná i něco v zámoří," líčila Deníku na začátku února krátce poté, co se svými spoluhráčkami přivezla stříbro z mistrovství světa kategorie U18, kde Češky zdolaly mimo jiné i Kanadu.

Vše nakonec nabralo rychlejší spád, než se čekalo. Brzy sedmnáctiletá odchovankyně ústeckého Slovanu zamíří už v létě do Rakouska, kde si zahraje druhou nejlepší ženskou soutěž v Evropě (hned po té vysněné švédské).

"Nejprve jsme dostali e-mailem pozvánku na try-out do Brna, kde bylo asi 60 holek. Z nich byly tři vybrány - jedna obránkyně, jedna útočnice a jedna gólmanka," vylíčila pro klubový web Slovanu svou cestu k prvnímu zahraničnímu angažmá hráčka, která zaplnila právě místo v defenzivě.

Od nového působiště očekává osobní i sportovní rozvoj, těší se ale i na další věci. "V Rakousku si taky trochu vyzkouším, jaké to je starat se sama o sebe a být bez rodiny, což asi nebude úplně jednoduché. A snad mě to posune i jazykově," zadoufala v rozhovoru pro slovanusti.cz.