Slovan začal skvěle a už po šedesáti sekundách ho poslal do vedení Jan Kloz. Následná gólová přetahovaná pak vrcholila v samém závěru.

Necelé dvě minuty před koncem už se viděl znovu jako kat Ústí Jankovský, jenže 26 vteřin před koncem odvrátil vyřazení v powerplay Tomáš Bernat. Tentýž hráč pak v prodloužení získal puk na modré čáře, uvolnil se a jeho ránu dorazil do sítě Hovsepjan.

Severočeši mohou děkovat i skvělému brankáři Stahlovi, který chytil mimo jiné trestné střílení domácích. O postupujícím do čtvrtfinále tak rozhodne až třetí zápas, v němž mohou Ústečtí před svými fanoušky slavit postup do čtvrtfinále.

Hokej, 2. liga, předkolo play-off, 2. zápas:
Benátky nad Jizerou – Slovan Ústí nad Labem 3:4pp (1:1, 1:0, 1:2, -0:1p)
Branky a nahrávky: 11. Šafránek (Jankovský, Kliment), 40. Peca (Vágner), 59. Jankovský (Šafránek, L. Kučera) – 1. Kloz (Funk, Anosov), 52. Anosov (Kloz, Trefný), 60. Bernat (Funk), 66. Hovsepjan (Bernat)
Ústí: Stahl (Klika) – Gottfried, Trefný, Funk, Amirov, Popela, Polata – M. Dubský, Bernat, M. Simon – Rudovský, Kloz, Anosov – Kuchynka, M. Bláha II, F. Novotný – Nedoma, Špaček, Jajlov – Hovsepjan.
Stav série: 1:1. Rozhodující zápas: sobota 16.00 (Ústí n. L.)