„Dvořkááá, ty seš jako Jarda Jágr, tak je pořádně vymíchej," křičel na svého spoluhráče Lukáše Dvořáka obránce David Folwarczny. Co na plat, „mladí" v pořádně vyhecovaném mači proti „starším" znovu neuspěli.

A o klíčovém okamžiku zápasu nebylo pochyb. „Proč jste nám ten gól neuznali," zlobil se naoko záložník Zdeněk Volek. „Vždyť ten puk vůbec nebyl za čárou," odpověděl mu asistent trenéra Petr Fousek, který se po ledě proháněl v dresu legendárního centra Toronta Maple Leafs Douga Gilmoura.

Staří se přesvědčit nenechali a bitvu nakonec dotáhli do vítězného konce. „Starý si to zase ukočírovali, neuznali nám gól, který měl platit," vyprávěl Lukáš Dvořák. „Prohráli jsme nezaslouženě. Byli jsme jasně lepší. V pátek máme odvetu, tak jim to vrátíme," přidal se útočník Richard Veverka, jemuž se na severu Čech přezdívá „ústecký Messi".

Mladí si za porážku sáhnou do kapsy. „Hrálo se o pět lahví šampaňského," vysvětlil gólman Radim Novák a pokračoval: „Nakonec jsme vyhráli, i když to moc nechápu. Asi jsme to uhráli díky zkušenostem."

Po utkání se oba týmy střetly v samostatných nájezdech a mladí vycítili šanci na pomstu. „Já svůj nájezd ani nezakončil. Měl jsem na sobě brusle po roce a strašně mě bolely nohy," říkal Veverka.

Rozhodnutí měl na hokejce klubový lékař Jakub Avenarius, ale neuspěl a tak se radovali mladí. „Chtěl jsem to dát pod víko, ale nevyšlo to. Naštěstí jsme ale vyhráli alespoň v zápase. Mladý jsme si hezky povodili," smál se.