„Jeli jsme do Prahy v trochu okleštěné sestavě, vypadl nám zraněný obránce Jan Pohl. Kluci ale předvedli parádní výkon, klobou dolů před nimi. Jezdili po zadku a padali po hubě," chválil kormidelník Slovanu své svěřence.

Co podle vás utkání v Praze rozhodlo, byla to třetí vstřelená branka na začátku třetí části?
Asi ano. Vedli jsme 2:0, ale pak jsme v oslabení inkasovali. Dál jsme ale hráli aktivně, poctivě bránili a zvýšili jsme na 3:1, což nás hodně uklidnilo. Pak jsme měli i další šance, které jsme neproměnili. Kluci ale předvedli bojovný výkon a konečně jsme hráli dobře i směrem dozadu. Vždyť jsme venku dostali jen dva góly.

Během svátků jste pilně dřeli a avizovali jste, že v lednu chcete nasbírat co nejvíce bodů. Čekali jste, že forma přijde tak rychle?
My jsme hlavně věděli, že se teď Slavii moc nedaří, prohrála doma i s Havířovem. Jeli jsme k nim s pokorou ale také s tím, že bychom rádi urvali nějaké body. I doma jsme totiž s nimi odehráli dobrý zápas a přestože jsme v něm prohráli 1:2, byli jsme lepší. Věřili jsme, že to u nich můžeme zvládnout a začali jsme dobře. Trochu jsme se báli, aby na nás nevlétli a abychom nedostali rychlý gól, ale první jsme naopak udeřili my.

Pomohla vám tedy ta tréninková dřina během svátků?
Je to možné, kluci vydrželi bruslit celý zápas, byli v pohybu a hráli opravdu poctivě. My ale doufáme, že nám to vydrží co nejdéle. Je hezké, že jsme vyhráli na Slavii, ale teď to musíme ještě potvrdit doma s Kadaní a poté uspět i v Třebíči a na ledě Mostu.

Jaký herní styl chcete s Kadaní (středa, 18.00) praktikovat?
Musíme hrát stejně jako na Slavii, ze zajištěné obrany a čekat na jejich chyby. Doma s a každým hrajeme hurá hokej a když dáme pět gólů, tak jich šest dostaneme. Kluci už si ale uvědomili, že takhle to dál nejde. Na Slavii to bylo vidět, hráli obětavě, jezdili po zadku, padali do střel. Říkali jsme jim, že teď musíme hrát každý zápas jako v play off a oni si to vzali k srdci.