Uf! Čekání na výhru skončilo. Hokejisté Slovanu doma v derby předčili Kadaň. Bonusem ke třem bodům je čisté konto brankáře Brízgaly.

Ústí položilo základ k výhře už v první třetině, kterou vyhrálo 2:0. Také prostřední část patřila Slovanu, jen Pšenička v ní trefil třikrát brankovou konstrukci, ve čtvrté tutovce ho vychytal brankář Neužil. V poslední třetině se Kadaň sice snažila o srovnání skóre, domácí ale podržel, zejména v kadaňské početní převaze, brankář Brízgala.

Ten si čisté konto zasloužil, neboť Michnáčovi chytil i trestné střílení, v závěrečných minutách přidal pojišťující trefu Matyáš Svoboda. Domácím výrazně pomohly přesilové hry, v nichž vstřelili dvě ze tří branek. Střelecky to ale bylo opět trápení, Ústí využilo jen tři ze 41 střeleckých pokusů. Přesto si domácí po deseti zápasech užili tříbodovou radost a Kadani odskočili na sedm bodů.

„Dnes jsme rádi za tři body, vítězství bylo zcela zasloužené," oddechl si trenér Ústí nad Labem Tomáš Mareš. „Opět nás trápila koncovka, kdybychom byli více produktivní, mohli jsme dát v utkání šest a více branek. Na druhou stranu jsme rádi za neobdrženou branku, protože měl soupeř v přesilovkách několik šancí."

Hokej, Chance liga, 28. kolo:
Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Müller (Vildumetz), 13. Pšenička (Kružík), 59. Ma. Svoboda (Smetana)
Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Šimánek, Štofa. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. Diváci: 516.
Ústí: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Klikorka, D. Krejčí, Vl. Brož, Zajíc, Müller, Zukal – Severa, Pšenička, Kružík – Maršoun, Vildumetz, Tůma – Ma. Svoboda, J. Havel, Kordule – Filip, Houška, Jelínek.
Kadaň: Neužil (Wolf) – Trefný (C), Procházka, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Zabloudil, Morong, Poppel – Zd. Zabloudil, Rindoš (A), J. Müller – Wojnar, Čech, Michnáč – Homer (A), Wágner, Dubský.