Ústečtí hokejisté už v polovině zápasu vedli po brankách Gengela, Roubíka a Bernada 3:0 a zdálo se, že si v pohodě výhru pohlídají. Jenže ve druhé polovině druhé třetiny domácí dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Na drama bylo poctivě zaděláno.

Slovan ale na začátku třetí třetiny dokázal dát rychlé dvě branky. Během minuty a dvaceti vteřin se trefili Husák a Merta.

Opět se zdálo, že výhra je v kapse. Jenže prostějovští Jestřábi se nehodlali vzdát bez boje. V čase 46:47 si jejich nejproduktivnější hráč Martin Novák položil brankáře Soukupa a doslova mu vymetl pavučinku.

SOUKUP ČAROVAL LAPAČKOU

Kontaktní gól domácí vyburcoval k velkému náporu. A mohli litovat dvou obrovských zahozených šancí.

Nejprve v 51. minutě netrefil Protivný z mezikruží prázdnou branku. O pět minut později začaroval Soukup, který skvělým zákrokem lapačkou vychytal zcela volného Rudovského. Pak už si Slovan výhru zodpovědnou hrou v obraně pohlídal.

Ústečané potvrdili, že to na Jestřáby umí. Ze tří vzájemných zápasů v této sezoně s nimi ztratili jediný bod. V tabulce jim aktuálně patří osmé místo.

Jestřábi Prostějov – Slovan Ústí 3:5Třetiny: 0:2, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský), 47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka), 43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal)
Rozhodčí: René Trombík, Radim Adamec, Marian Poruba.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.