„Poslední dva zápasy jsem se trápil, přestože jsem měl několik střel na bránu, ale nemohl jsem se trefit. Teď jsem si vzal novou hokejku a dá se říct, že jsem třikrát vystřelil a dal tři branky," vyprávěl po utkání na klubovém webu hrdina utkání Robin Kovář, který udeřil třikrát v přesilovce.

„Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly přesilovky. Bylo to drama až do konce. Napadalo mi to tam, ale určitě na tom mají zásluhu moji spoluhráči. Hlavně jsme rád, že to pomohlo k vítězství," nechal se slyšet ústecký forvard.

Trenéři obou celků nebyli po utkání spokojení především s výkonem rozhodčích. „Hráli jsme velice slušně, bohužel to nebylo jen o hráčích. Zápas byl hodně ovlivněný a z takového utkání je pro nás bod vítězstvím," zlobil se po zápase kormidelník domácí Kadaně Jiří Čelanský.

Výkon sudích se ale nezamlouval ani trenérovi Slovanu Jaromíru Šindelovi. „Bylo to vyrovnané utkání, které bylo trošku ovlivněno výkonem rozhodčího na obou stranách. Díky tomu to bylo zbytečně nervóznější, ale zase na druhou stranu to byl rychlý a kvalitní zápas," řekl Šindel na klubovém webu Lvů.

Podle jeho slov nerozhodl zápas třígólový útočník Robin Kovář, ale týmový výkon Ústečanů. „Utkání rozhodlo mužstvo jako celek a ne jen Robin Kovář, který dal hattrick," upozornil a ocenil především hru svých svěřenců v početních výhodách.

„V pondělí nám, na rozdíl od minulých zápasů, přesilové hry vycházely a díky tomu jsme vyhráli. S výkonem mužstva jsem spokojen, vyhrálo se po dvou utkáních, ve kterých jsme nebodovali. Získali jsme dva body a podařilo se nám vrátit se do pohody," dodal Šindel.

Jestli jsou ústečtí hokejisté opravdu v pohodě, se ukáže už ve středu. Od 17.30 hodin totiž ve Zlatopramen Aréně změří síly s Jihlavou a fanoušci mají jasno. Lvi musí zvítězit!