Začátek duelu přitom vyšel Ústeckým Lvům dokonale. Už po necelých šesti minutách usedl na trestnou lavici Petruška a hosté přesilovou hru přetavili v úvodní gól zápasu, když se střelou o tyč prosadil kapitán Slovanu Roubík. O tři minuty později ale bylo vyrovnáno, Severočeši faulovali a ani Indiáni početní výhodou nepohrdli. Nechytatelnou dělovkou rozjásal diváky známý bouřlivák Duda.

Na začátku druhé třetiny se Lvi mohli vrátit do vedení, dvojici unikajících ústeckých hráčů ale zastavil tygřím skokem obránce Pavlíček a od této chvíle převzal domácí favorit otěže zápasu pevně do svých rukou. Šance Tomáše Sýkory krátce před polovinou utkání ještě vedoucí branku nepřinesla, ve 33. minutě už se ale skóre měnilo. Po faulu na Vlčka nařídili rozhodčí trestné střílení a faulovaný hráč nedal ústeckému gólmanovi ranou pod horní tyč šanci.

Nedisciplinovanost hostů o chvíli později znovu promluvila do osudu utkání. Havlíček usedl na trestnou lavici a ukázkovou přesilovkovou akci zakončil Kratěna, který tak poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení.

Aby toho nebylo málo, stejný hráč se na začátku třetí části prosadil znovu, když nadvakrát procedil puk přes gólmana Dlouhého. Ústečané se poté ještě snažili alespoň snížit, šance Roubíka a Přeučila ale gólem neskončily a tak si Lvi na konto připsali první porážku v přípravě.

O premiérové vítězství bude tým kouče Šindela bojovat už ve čtvrtek, kdy se od 18 hodin představí v Litoměřicích.

Škoda Plzeň – Ústečtí Lvi 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Duda (Jeřábek), 33. Vlček z TS, 36. Kratěna (J. Sýkora), 45. Kratěna (J. Sýkora) – 8. Roubík (Sklenička). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1.

Plzeň: Mensator (30. Machovský) – Slavík, Jeřábek, Pavlíček, Mozík, Boháč, Růžička – Duda, Pletka, T. Sýkora – J. Sýkora, Lev, Kratěna – Petruška, Pitule, Vlček – Pejchar, Sedláček, Kepka. Trenér: Razým.

Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Sklenička, Vobořil, Holomek, Brož, Vaněk, Procházka, Černý, Kloz, Roubík, Rod, Budínský, Alinč, Přeučil, Meidl, Havlíček, Daniel Boháč, Vávra, Hanzl, Pořický. Trenér: Šindel.