Derby dvou tradičních prvoligových celků začalo zostra a už po necelých třech minutách usedl hostující Vobořil na trestnou lavici. Přesilovku ale domácí hokejisté nevyužili, když ještě před jejím koncem fauloval Mainer.

Jak se nakládá s početní výhodou pak ukázal hráčům Kadaně ústecký Robin Kovář, když z levého puku propálil gólmana Hanuljaka, vedení ale Slovanu dlouho nevydrželo. Ještě než uplynula první desetiminutovka, ujeli dva domácí hráči hostující obraně a Andres vyrovnal.

Na další branky si museli diváci počkat až do druhé třetiny a i v ní byla k vidění jedna na každé straně. Ve 23. minutě nejprve poslal domácí tým do vedení Seman, když tečoval střelu Opalka, krátce po polovině střetnutí bylo ale znovu srovnáno, když modro-žlutí využili další početní výhodu. Po krásné kombinaci s Roubíkem a Poživilem se podruhé v utkání trefil Kovář.

Ve třetí části se oba celky snažily zlomit utkání na svou stranu, branek se ale diváci nedočkali a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm fauloval Roubíka domácí Trefný a s nabídnutou přesilovkou Lvi nepohrdli. V čase 62:34 zkompletoval hattrick Kovář a zajistil tak Lvům druhý bod.

Další utkání sehrají ústečtí hokejisté ve středu od 17.30 hodin, kdy na ledě domácí Zlatopramen Arény změří síly s jihlavskou Duklou.

SK Kadaň – Ústečtí Lvi 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Andres (Hafenrichter), 23. Seman (Opalek) – 6. Kovář (Smetana, Holomek), 33. Kovář (Roubík, Poživil), 63. Kovář (Roubík, Poživil). Rozhodčí: Luczków – Svoboda, Frodl. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:3.

Kadaň: Hanuljak – Macháček, Prošek, Schmidt, Szakal, Trefný, Havel, Opalek, Mazanec – Hrabák, Charousek, Ondřej – Ton, Mainer, Jíra – Kůs, Hanták, Seman – Andres, Chlouba, Hafenrichter. Trenér: Čelanský.

Ústečtí Lvi: Orct – F. Pavlík, Sklenička, L. Poživil, Smetana, Vobořil, Holomek, Vl. Brož, Špelda – R. Kovář, Roubík, Ludvík – D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák – Přeučil, Meidl, Handlovský – J. Kloz, Daniel Boháč, Laš. Trenér: Šindel.