V utkání přitom mohli jako první rozvlnit síť domácí, Kafan ale v čase 2:38 napálil jen tyč ústecké svatyně a o pouhých jedenáct vteřin později poslal Slovan do vedení z mezikruží Hanzl. Od té chvíle favorizovaní Lvi na ledě dominovali a bylo jen otázkou času, kdy přidají další branky.

Druhého zásahu se Ústečané dočkali na začátku prostřední části. Ve 22. minutě uvolnil Smetana hrdinu utkání Hanzla a ten se tváří v tvář brankáři Horákovi nemýlil. Hned vzápětí mohl přidat třetí gól Alinč, který šikovně tečoval nabídku Přeučila, puk ale zastavila tyč. A když se v závěru druhého dějství ze slibné pozice netrefil Tůma, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro hosty.

První a poslední zádrhel na cestě za ústeckou výhrou přišel na začátku třetí třetiny. Domácí Slavíček využil zaváhání gólmana Petráska a snížil na rozdíl jediné branky. V dalším průběhu zápasu už si ale hráči Slovanu výhru pohlídali a mohli se tak radovat z definitivní záchrany v prvoligové soutěži.

To ale neznamená, že by nyní na ústecké hokejisty čekal odpočinek, v play out musí totiž odehrát ještě dva zápasy. V sobotu se nejprve představí na ledě Draků ze Šumperka a ve středu se pak rozloučí s domácím publikem derby zápasem s Kadaní.

HC Most – Ústečtí Lvi 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Slavíček (Bojer, Nedrda) – 3. Hanzl (Meidl), 22. Hanzl (Smetana, Černý). Rozhodčí: Chalupa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 110.

Most: Horák – Pavelka, Charousek, Kasal, Vondráček, Šimon, Machač – Gerhát, Smolka, Písařík – Nedrda, Slavíček, Bojer – Zavřel, Sedláček, Kafan – Palaščák, Mašek, Sukharev – Čmolík, Homer. Trenér: Mrázek.

Ústečtí Lvi: Petrásek – Z. Sklenička, Grin, Vobořil, Vl. Brož, Smetana, K. Černý, Holomek – Přeučil, Alinč, Baránek – Rod, Roubík, D. Tůma – Vávra, M. Hanzl, Meidl – Pořický, Videlka, Dostálek. Trenér: Skrbek.