I přes ztrátu dvou bodů ale Severočeši nadále vedou skupinu o záchranu a na 14. příčku mají náskok pěti bodů.

Na první gól se ve Zlatopramen Aréně nečekalo dlouho. Už po šesti a půl minutách hry si Přeučil udělal z protihráčů kuželky a po krásném sólu poslal Lvy do vedení. Jenže vzápětí usedl na trestnou lavici Grin a šumperští Draci domácím ukázali, že v přesilovkách budou kousat. Starý tečoval střelu Holíka od modré čáry a bylo vyrovnáno.

Ještě hůře to s akciemi Slovanu vypadalo v polovině zápasu. Ve 29. minutě šli totiž hosté do vedení zásluhou Cinka a jen o sto třicet vteřin vteřin později zvýšil na dvoubrankový rozdíl Půhoný. Ani Drakům ale radost nevydržela dlouho, o necelé tři minuty později propálil Smetana vše, co mu stálo v cestě a vrátil tak Slovanu naději.

Ve třetí části Ústečané přidali na tempu a snažili se o vyrovnání. Jejich střelecké pokusy ale dlouho likvidoval brankář Šumperka Štůrala. Až ve 49. minutě se Severočeši dočkali. Po buly se puk dostal na modrou čáru k Brožovi a ten ho napálil do sítě – 3:3.

Další branky už se přes šest stovek diváků nedočkalo a tak přišlo na řadu prodloužení. Ani v něm ale gól nepadl a Draci o svém triumfu rozhodli v nájezdech, ve kterých se trefili Půhoný a Sedlák. Za Lvy dokázal skórovat jen Tůma.

Ústečtí Lvi – Šumperk 3:4 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Přeučil (Hanzl), 34. Smetana (Meidl, Brož), 49. Brož (Tůma, Rod) – 10. Starý (Holík, Plášek), 29. Cink (Moskal, Staněk), 31. Půhoný (Plášek), rozhodující nájezd Sedlák. Rozhodčí: J. Jílek – Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 639.

Ústečtí Lvi: Petrásek – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana, Holomek – Baránek, Alinč, P. Přeučil – D.Tůma, Rod, Pořický – V. Meidl, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Kuchynka. Trenér: Skrbek.

Šumperk: Štůrala – A. Holík, O. Starý, Dudáš, T. Sedlák, Gewiese, M. Novotný, J. Tesařík – Půhoný, Plášek, Haas – Cink, Moskal, A. Staněk – Popelka, Žalčík, Brunec – Chomič, Skoumal, Langr. Trenér: Kučera.