Aktuálně vedení klubu odpískalo zahájení letní přípravy. Její začátek prozatím posouvá o měsíc. Do doby, než se opět sejde valná hromada akciové společnosti.

„Hráči, kteří mají platné smlouvy, se budou měsíc připravovat individuálně. U ostatních bude záležet na jejich rozhodnutí. Jestli si budou hledat jiné angažmá nebo počkají," řekl Jiří Zdvořáček.

Klub nemá manažera a nyní je i bez trenérů. Milanu Skrbkovi a Tomáši Marešovi skončily smlouvy. Do organizace letní přípravy se tak vložilo občanské sdružení HC Slovan Ústí nad Labem, které vlastní prvoligovou licenci. „Pro nás je prioritou přihlásit soutěž, aby tady zůstala první liga. Chtěli bychom i začít trénovat, ale to bude záležet na domluvě s hráči. Žádné záruky v tuto chvíli nemáme," přiznal Vladimír Evan, manažer občanského sdružení.

Právě to má podle Evana přihlásit Lvy i do nového ročníku soutěže. „Někdo to musí do konce května udělat. Přihlášení stojí čtyřicet tisíc korun," uvedl Evan.

Akciová společnost dluží až třicet milionů korun, včetně výplat hráčům. Dva věřitelé na ni v březnu podali návrh na insolvenci, ke kterému se nedávno přidaly další subjekty. Tři miliony korun požaduje ústecký podnikatel Patrik Oulický, který Lvům poskytl loni v lednu půjčku a zhruba 1,1 milionu pak nárokují Městské služby za pronájem zimního stadionu.

„Požádali jsme soud o prodloužení termínu, abychom se mohli vyjádřit k insolvenci až po náhradní valné hromadě. Se všemi věřiteli jednáme a snažíme se insolvenci odvrátit," řekl Zdvořáček.

Akcionáři se mají sejít 5. června. Tato valná hromada už musí podle zákona přinést výsledek i v případě, že se jí zúčastní málo akcionářů. Na dubnovou, která měla přinést řešení, dorazili pouze držitelé 58% akcií. Kvůli dopravní zácpě chyběl největší akcionář – milionář Milan Hagan.