„Za přihlášku jsme z vlastních zdrojů zaplatili 40 tisíc. Od 1. května hradíme činnost A týmu výhradně ze zdrojů občanského sdružení. Hráči, kteří u nás podepsali smlouvy, dostali výplaty za měsíc květen, aby si alespoň částečně mohli vyřešit své problémy či zaplatit nájmy. Akciová společnost jim totiž stále dluží," řekl manažer občanského sdružení Vladimír Evan.

Kolik máte v tuto chvíli smluvně podepsaných hokejistů?
V tuto chvíli máme podepsané tři kompletní útoky a čtyři obránce, další tři až čtyři hráče podepíšeme příští týden. Dá se říci, že už máme ze šedesáti procent připravený tým na příští sezonu.

Jedná se o hráče, kteří už v Ústí nad Labem dříve působili?
Ano, všichni tito hráči už v Ústí byli. Podepsali jsme smlouvu třeba s odchovancem Ústí Vítem Budínským, který loni hostoval v Litoměřicích. Co se týče kádru, jeho složení je plně v kompetenci trenérů Skrbka s Marešem, kteří u nás budou pokračovat a také nového sportovního manažera. Tím se od 1. června stane Jan Čaloun.

Zdá se tedy, že už vám nic nebrání hrát nový ročník 1. ligy…
Co se týče hráčského kádru, dáme to dohromady. Co se týče ekonomiky, musíme do konce srpna předložit svazu finanční rozvahu na příští ročník a dokázat, že sezonu zvládneme zabezpečit. Její součástí je i vyřešení závazků vůči hráčům. Tedy vyřešení dluhů akciové společnosti vůči nim. A to je zatím největší problém. Mohu ale prozradit, že už nyní s námi jednají někteří akcionáři a chtějí nám pomoci.

Navíc byste měli od města Ústí dostat dotaci 2,5 milionu korun, která byla původně slíbena akciové společnosti…
To by byla samozřejmě vítaná finanční injekce. Město muselo dotaci pozastavit kvůli tomu, že byl na akciovku podán návrh na insolvenci. My jsme ale město požádali, aby dotaci převedlo na občanské sdružení. Ještě to ale musí v úterý 3. června projít zasedáním zastupitelstva.

Jste tedy schopní zahájit sezonu i v případě, že 5. června na valné hromadě akciová společnost své problémy nevyřeší?
Ano. Na druhou stranu se nebráníme spolupráci s žádným subjektem, který by měl zájem zachránit hokej v Ústí. Vzkříšení akciové společnosti by bylo tím nejlepším možným scénářem. Už by to však nebylo jako v minulosti. Chceme jednotný klub, jednotné vedení jak po organizační, tak po ekonomické stránce. Doteď jsme nad ekonomikou neměli kontrolu a to už se nesmí opakovat. Kdyby se akciovka vzkřísila, byla by „pouze" naším partnerem.