Díky výhře navíc snížili svou ztrátu na druhou Olomouc na pouhé tři body. Brankář Petrásek potvrdil skvělou formu, vychytal druhou nulu v řadě.

V sestavě domácích se po čtyřzápasové absenci znovu objevil kapitán týmu a nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Roubík a v utkání si na konto připsal jeden gól a asistenci. I díky němu předvedli Lvi doslova raketový vstup do zápasu a už v 6. minutě vedli díky dvěma trefám Kováře 2:0. Domácí forvard se nejprve prosadil už v čase 2:48 a o tři minuty později překonal gólmana Sedláčka po nařízeném trestném střílení.

Na začátku druhé třetiny se do střelecké listiny zapsal už i Roubík, který od modré čáry napálil puk přímo do šibenice. A s Medvědy to mohlo vypadat i hůře, krátce před Roubíkem totiž orazítkoval horní tyč Meidl. Další branky přidali Lvi v závěru druhé části, při vyloučení Přindiše se nejprve prosadil Handlovský a aby toho nebylo málo, o 51 vteřin později zaokrouhlil výsledek na 5:0 Boháč.

Do třetí části už nenastoupil hostující gólman Sedláček, který přepustil místo v kleci svému náhradníkovi Kůdelovi. Ten už za svá záda žádný puk nepustil, poradil si se šancemi Lapšanského i Skleničky a když už ho překonal Matai, zachránila ho tyč.

Další utkání sehrají ústečtí hokejisté už ve středu, kdy se od 18 hodin představí na ledě jedenáctého Šumperku.

Ústečtí Lvi – Medvědi Beroun 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Ludvík, Roubík), 6. Kovář z TS, 25. Roubík (Poživil), 37. Handlovský (Matai, Rod), 38. Daniel Boháč (Čermák). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1160.

Ústečtí Lvi: Petrásek – L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, P. Hořava, K. Černý, Holomek, F. Pavlík, Špelda – R. Kovář, Roubík, Ludvík – M. Čermák, Lapšanský, Sklenička – P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč – Matai, Rod, Handlovský. Trenér: Šindel.

Beroun: V. Sedláček (41. Kůdela) – Knesl, Šulc, J. Hertl, Jebavý, Beneš, Přindiš, D. Krejčí – Videlka, Lenc, Hrdel – Polák, Stromko, Jonáš – Plichta, Kadlec, J. Bárta – Trojan, Fiedler, Čurda – Hošťálek. Trenér: Novák.