Lvi vlétli do utkání ve velkém stylu a už po třech minutách měli k dispozici přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl Hodek. Už po dvanácti vteřinách navíc svou početní výhodu přetavili v úvodní branku, když Kovář našel mezi kruhy volného Sýkoru a ten se nemýlil.

Vedení ale Slovanu vydrželo jen tři minuty, poté totiž napřáhl ke střele Pekárek a Orct na černou gumu nedosáhl. Ještě před první sirénou se ale Lvi dostali zpátky do vedení. Hostující Maliník usedl na trestnou lavici a Pavlík od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru první části si Jihlava zahrála minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku, tu ale neproměnila a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Ústečany.

Do druhé třetiny vlétli hokejisté Slovanu s cílem své vedení ještě navýšit, Přeučil s Handlovským si však vylámali zuby na skvěle chytajícím brankáři Rittichovi a zbytek druhé dvacetiminutovky byl rozkouskovaný častými fauly na obou stranách. Žádný z týmů ale nedokázal své přesilovky využít.

I ve třetí části se často faulovalo a dva jihlavští hráči si dokonce vykoledovali osobní trest. Slovan dokonce zahrával 88 vteřin dlouho dvojnásobnou přesilovku, gól ale nedal a tak se o výhru 2:1 strachoval do posledních minut.

Další utkání sehrají ústečtí hokejisté v sobotu od 17.30 hodin, kdy se představí na ledě Horácké Slavie Třebíč.

Ústečtí Lvi – Dukla Jihlava 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Kovář, Ludvík), 16. Pavlík (Meidl) – 7. Pekárek (Filip). Rozhodčí: Úlehla, Pešina – Čížek, Lučan. Vyloučení: 6:10, navíc Filip a Kolafa (oba Jihlava) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 1110.

Ústečtí Lvi: Orct – L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Sklenička, K. Černý, Holomek – R. Kovář, Roubík, Ludvík – M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil – D. Tůma, V. Meidl, Handlovský – J. Kloz, Daniel Boháč, Laš. Trenér: Šindel.

Jihlava: Rittich – Ficenc, Jícha, Kolafa, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil, Podlipník – Hodek, R. Hubáček, Čachotský – M. Polcar, M. Filip, Prokš – Pekárek, Maliník, Malec – Jeslínek, Pometlo, L. Krupka. Trenér: Vlk.