V souboji odvěkých rivalů na ledě Mladé Boleslavi se začátek lépe vydařil Ústečanům, kteří šli ve 12. minutě zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče Roubíka do vedení. Boleslavští ale měli převahu a bylo jen otázkou času, kdy se proti outsiderovi prosadí.

To se stalo krátce před polovinou zápasu. Ve 28. minutě odčaroval kouzlo skvělého gólmana Petráska Starý a o necelé dvě minuty později dokonal obrat ve skóre Jarůšek. Ještě před odchodem do kabin navíc zvýšil na 3:1 Loskot, který se ještě v minulém týdnu proháněl po ledě v ústeckém dresu, a s akciemi Lvů to nevypadalo vůbec dobře.

Ve třetí třetině se sice ještě Severočeši snažili zápas zdramatizovat, doplatili však na vlastní nedisciplinovanost a při vyloučení Přeučila dostali čtvrtý gól z hole Starého. A ještě než se z něj stihli oklepat, lovil brankář Petrásek puk ze své sítě popáté, když ho povedenou dorážkou překonal domácí Demel. Dalších branek už se téměř sedmnáct stovek diváků nedočkalo a tak zápas skončil výhrou favorita 5:1.

O další body budou ústečtí hokejisté bojovat už ve středu od 18 hodin, kdy na ledě domácí Zlatopramen Arény změří síly s druhou Olomoucí. A více než o play off jim momentálně půjde o to, aby se vyhnuli bojům o záchranu v soutěži.

Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Starý (Lenc, Protivný), 29. Jarůšek (Němeček), 37. Loskot (Musil, Ovčačík), 50. Starý (Pojkar, Protivný), 52. Demel (Toman) – 12. Roubík (Rod, Tůma). Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Sulo. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 1660.

Mladá Boleslav: Will – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Pojkar, Protivný, Meland – Jarůšek, Loskot, Nouza – Mikulík, Musil, Klimenta – Lenc, Kubica, Starý – Marek, Volf, Demel – Látal. Trenér: Výborný.

Ústečtí Lvi: Petrásek – Grin, Vobořil, Sklenička, Smetana, Vl. Brož, Vaněk, Procházka, K. Černý – Přeučil, Alinč, Meidl – Rod, D. Tůma, Roubík – Pořický, M. Hanzl, Kuchynka – Bačák, Videlka, Dostálek. Trenér: Skrbek.