„Těším se, bude to zase něco jiného. Měl jsem individuální přípravu, na ledě je to samozřejmě o dost lepší," přiznal zkušený forvard.

Na úvodním letním tréninku lví smečky tradičně nechyběla dobrá nálada, hráči fasovali novou výstroj a došlo i na vtípky. „Vážení letos radši nebude," smál se marketingový manažer Přemysl Zeman a nakonec nás nechal nakouknout přímo do kabiny. „Vyfoťte hlavně nás," usmívali se Václav Meidl s Petrem Přeučilem na fotografa.

I oni budou součástí týmu, který opět myslí na nejvyšší příčky. „V Ústí jsem zpátky po roce, těším se a doufám, že budeme hrát dobrý hokej. Doufám, že budeme hrát do pátého místa v tabulce, ale těžko říct. Uvidíme, jak to půjde," nechtěl předbíhat Alinč.

Když jeho spoluhráči v průběhu prázdnin nabírali fyzickou kondici v rámci přípravy na suchu, měl individuální tréninky. „Jezdil jsem na kole, hrál tenis a běhal. Věřím, že budu dobře připravený."

Na kole najezdil přes osm stovek kilometrů za čtrnáct dní. „A to jsem jezdil do kopců a svižné tempo," chválil se a vysvětloval: „Jezdil jsem s klukama, kteří jezdí závody horských kol a stačil jsem jim. Myslím, že na tom fyzicky budu dobře, nikdy jsem s tím neměl problémy. Závodu jsem se neúčastnil, jezdil jsem krátce, ale uvažoval jsem třeba příští rok, protože mě to opravdu chytlo," prozradil Alinč.

Do ústeckého klubu se vrací po roce, který strávil v kádru pražské Slavie. „Znám to tady dobře, moc se toho nezměnilo, jen kluci v kabině. Nových tváří je tu dost, ale nevidím v tom problém," říká.

Během přípravy si Ústečané dvakrát zahrají právě s jeho předchozím zaměstnavatelem z Prahy. „To je mi jedno, proti Slavii si klidně odpočinu," prohlásil Alinč a rychle pelášil do kabiny. „Přišel pozdě na trénink, bude platit pokutu," uzavřel se smíchem Přemysl Zeman.