„Rádi bychom v Benátkách vyhráli a pokračovali ve vítězném tažení, ale je potřeba říci, že má náš soupeř velmi kvalitní tým. Naposledy nás Benátky dokonce porazily na našem ledě 1:0, takže jim rozhodně máme co vracet," říká před utkáním asistent trenéra Lvů Jiří Mička.

A jaký recept naordinuje kormidelník Slovanu svým svěřencům? „Musíme vycházet z dobré obrany, když zabezpečíme střední pásmo, bude mít soupeř problémy se k nám dostat. Hlavní je tedy dobře bránit a spoléhat se na brejkové situace. Když by se nám podařilo využít nějakou přesilovku, bylo by to super," plánuje Mička.

Podle jeho slov Ústečtí Lvi ani tentokrát nenastoupí v kompletním složení. „Chybět nám bude i nadále nemocný Sýkora a problémy má i Lapšanský. Ostatní hráči by ale měli být k dispozici," prozradil kouč Mička a na závěr dodal: „V bráně se tentokrát nepředstaví Michael Petrásek, který v posledních zápasech chytil parádní formu. Chceme totiž do hry zapojit i ostatní brankáře, takže se v duelu s Benátkami mezi tři tyče postaví brankář Zdeněk Orct," dodal trenér Lvů.

Brankář Koutský bude krýt záda Salfickému

Brankář Ústeckých Lvů Vladislav Koutský pomůže v následujících dnech extraligovým Pardubicím. Těm se v duelu se Spartou zranil gólman Růžička a Koutský se tak na čas vrátí do svého týmu. „Vláďa je náš hráč, v Ústí nad Labem je na hostování. Zpátky ho stahujeme v rámci střídavých startů," řekl pro klubový web sportovní manažer Pardubic Petr Hemský. Koutský vytvoří brankářskou dvojici s bývalým ústeckým gólmanem Dušanem Salfickým.