„V poslední třetině jsme hráli deset minut ve čtyřech a jednou i ve třech. Děláme zbytečné fauly, hráči za to budou finančně potrestaní," řekl asistent kouče.

Co chybělo k tomu, abyste v závěru zápasu vyrovnali?
Kdybychom vyrovnali, tak by to bylo vůči Litoměřicím nespravedlivé, i když to tak v hokeji někdy chodí. Chyběly nám ale síly, o které jsme se připravili právě těmi fauly.

Ani ve druhém vzájemném souboji této sezony jste tak neuspěli. Jak zápas hodnotíte?
Začali jsme strašně špatně, byli jsme bez pohybu, nestíhali bruslit. Litoměřice byly o dvě třídy jinde. Dostali jsme dva rychlé góly a o přestávce jsme na hráče museli zvýšit hlas. Ani to nám ale nepomohlo. Přestože jsme soupeře ve druhé části přestříleli, tak jsme si nevytvořili vyložené šance. Ve třetí části jsme dali kontaktní gól, ale pak přišel zkrat a začali jsme faulovat.

Jak moc zápas ovlivnily dva slepené góly v úvodní třetině?
Chtěli jsme začít úplně jinak. Jenže dostaneme dva góly za půl minuty. Už se nám to stalo poněkolikáté, to už není náhoda. Jestli jsou kluci nekoncentrova­ní, nevím.

Z posledních pěti zápasů máte jen čtyři body…
Zadrhlo se to hlavně tím, že jsme dva vyhrané zápasy nedotáhli do konce. V Havířově jsme vedli 4:2 a prohráli 4:5. Doma s Budějovicemi jsme prohráli gólem v posledních vteřinách. Mohli jsme mít o šest bodů více.

V sobotu jedete do Jihlavy, s jakým cílem odcestujete?
Pokusíme se napravit domácí nezdar a udělat slušný výsledek. Pokud ale chceme bodovat, musíme zlepšit všechno a hlavně disciplínu.