„Musíme takový výkon zopakovat, aby to nebyl jen výstřel do tmy," řekl dvaadvacetiletý brankář Ústečanů.

Co podle vás duel s favorizovanou Třebíčí rozhodlo?

Klíčový byl okamžik ve druhé třetině, kdy naší obraně ujel Holec a jel na mě sám. Naštěstí nedal a my jsme šli vzápětí do vedení. Pak jsme přidali druhý gól, což bylo také důležité. Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli. Teď ale bude potřeba to ještě potvrdit s Havlíčkovým Brodem.

Výhrou nad Třebíčí jste zbytku týmů v soutěži ukázali, že máte sílu. Souhlasíte?

Určitě. Byl to náš nejlepší výkon co se týče bránění. Kluci padali do střel, makali. Snad nám tahle výhra psychicky pomůže.

Vychytal jste první čisté konto v sezoně. Co vás bude stát?

Samozřejmě mám z té nuly radost, protože letos dostáváme docela dost gólů. Čisté konto mě potěšilo a do kasy za něj určitě něco zaplatím.

Málem jste o něj ale ještě v poslední minutě přišel, když hosté vstřelili branku, která nakonec pro kopnutí bruslí nebyla uznána. Jak jste situaci viděl?

Bylo to už při power play, přišla přihrávka zpoza brány. Měl jsem pocit, že jsem si puk srazil pod sebe hokejkou, ale nějak se to přes mě převalilo na druhou stranu a najednou byl puk v bráně. Ten gól ale nemohl být uznaný. Oddychl jsem si. Říkal jsem si, to snad není možné, že zase dostaneme gól takhle v závěru.

V tabulce jste zatím desátí, panuje s umístěním spokojenost?

Nejsme ani spokojení ani úplně zklamaní. Je hodně důležité, že držíme odstup od spodku tabulky, na druhou stranu bychom chtěli projít do play off. Snad to ale ještě zvládneme. Teď musíme ale hlavně zvládnout zápas s Brodem, aby ty body s Třebíčí k něčemu byly.