Hrdina zápasu, který Verva ovládla rozdílem dvou branek? František Lukeš, který se prosadil v 53. minutě a v samém závěru při power play Ocelářů do prázdné branky. Sladké zadostiučinění. Severočechy cloumal nedělní gól – negól na ledě Třince. V úterním zápase doma navíc prohráli 3:6 a finále došlo do sedmého střetnutí. Vše je už pryč. Žlutočerný národ slaví! Verva je mistrem extraligy!

„Bylo to obrovsky těžké, čekalo se, kdo dá gól. Nějak jsme to uklepali a když jsme dali na 2:0, tak jsem se rozbrečel. Rozhodla týmovost. Můžu dát ruku do ohně, že jsme super parta, jako jeden člověk," chraptil litvínovský hrdina, brankář Pavel Francouz.

„Vyhrál jsem olympiádu i mistra světa, ale nejšťastnější na světě jsem právě teď. Vyhrál jsem pro rodné město titul a mám radost i za mladší kluky," řekl litvínovský lídr Martin Ručinský, jenž se dočkal vysněné trofeje.

„Hlavně pro Gumu, Rúču a fanoušky je to obrovská euforie. Ani já nikdy nic nevyhrál. Je to neuvěřitelné," vyjádřil se František Lukeš, autor dvou včerejších branek.

„Šli jsme za tím, měli jsme i štěstí, možná se k nám přiklonilo po tom smolném pátém zápase, kdy jsme o oslavy přišli. Do 53. minuty to bylo zase strašně vyrovnané. V závěru jsme to urvali a jsme nadšení," prohlásil litvínovský forvard Viktor Hübl.

Litvínov převzal pohár. V Třinci vyhrál i třetí zápas finálové série, dvakrát navíc s čistým kontem!

TŘINEC versus LITVÍNOV 3:4

7. zápas: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 53. Lukeš, 60. Lukeš (Hübl, Petružálek). Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.

Sestavy:

Třinec: Hrubec – Hrabal, Klesla, Nosek, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Galvas – Irgl, Klepiš, Dravecký – Orsava, Polanský, Adamský – Hrňa, Plíhal, Ružička – Cienciala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Litvínov: Francouz – Chaloupka, Frolo, F. Pavlík, Z. Sklenička, Štindl, T. Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, R. Hanzl, Ručinský – Martynek, Šrámek, Trávníček – Eberle, Jurčík, M. Hořava ml. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.