„Teď asi padne do kasy nějaká ta tisícovka. Bude oslavička,“ culil se Mical a bleskově odpověděl na narážku šéfa klubu, proč těch gólů nebylo víc? „Chtěl jsem nahrát spoluhráčům, já už jsem ty góly dal, takže jsem chtěl, aby se ostatní taky trefili, hlavně Kyslík (Vojtěch Kysela), ale bohužel,“ dodal dobře naladěný Mical.

Radost panovala po sobotě i v táboře chomutovských Pirátů, kteří vyhráli 5:3 v Benátkách nad Jizerou. Piráti tak natáhli venkovní sérii neporazitelnosti na tři zápasy.

„Pro nás to bylo těžké utkání. Museli jsme udržet koncentraci po celých šedesát minut. V jednu chvíli jsme vedli o dvě branky, ale domácím jsme dovolili vyrovnat. Celý zápas jsme ale byli aktivnější, měli jsme dost střel, bohužel jsme to nerozhodli dříve. Vyhráli jsme ale zaslouženě,“ hodnotil chomutovský stratég Kamil Koláček.

Jednobodové zisky si ze severočeských celků připsali hokejisté Ústí nad Labem, kteří padli po prodloužení v Písku 1:2 a také Vlci z Jablonce, hrající v Chebu, kde diváci za 60 minut neviděli branku a Vlci nakonec padli po nájezdech 0:1.

„Zápas jsme odehráli zodpovědně. Do poslední chvíle měly oba týmy šance, aby zápas skončil 2:2, ale žádný je nevyužil. Utkání se do konce hrací doby odehrálo bez gólů. Náš gólman Jelínek předvedl opět vynikající práci v bráně,“ pochvaloval si jablonec kouč Jan Šuráň.

To Ústečané se ziskem bodu spokojení nebyli. „Neodehráli jsme dobré utkání, byť jsme začali dobře a zaslouženě vyhráli první třetinu. Od druhé jsme nehráli zodpovědně do obrany a často na hranici rizika v kritických prostorech. Utkání hodně ovlivnilo naše vyloučení a následná přesilovka pěti proti třem,“ řekl trenér hostů z Ústí Jan Čaloun.

Jediný kdo o víkendu nebodoval byl Děčín. Na ledě pražské Kobry padl 2:3.

„Smolné utkání. Opět jsme vyhořeli na neproměňování šancí, hlavně ve třetí třetině. Nedali jsme dva samostatné nájezdy, dvakrát jsme netrefili prázdnou branku. Nějaký bod jsme si určitě zasloužili. Musím ocenit naše diváky, kteří nám v Praze vytvořili domácí prostředí,“ pravil Tomáš Mareš, kouč Děčína.