1 165 diváků - 1 012 plyšáků - to je jedna ze základních statistik zápasu Slovan Ústí nad Labem - Motor České Budějovice. Domácí fanoušci vyslyšeli výzvu svých oblíbenců a v tradiční akci překonali všechny dosavadní rekordy. Ústecký led doslova zasypala více než tisícovka plyšových hraček, určených pro děti, kterým osud příliš nepřál.

BEZ TROJICE ÚTOČNÍKŮ

V samotném zápase se osmý Slovan na vedoucí Motor České Budějovice opravdu vytáhl, přestože hrál bez trojice útočníků. Marek Loskot odešel před sobotním utkáním na měsíční hostování do Litoměřic. Jan Dalecký léčí své zranění a Patrik Poulíček chyběl z důvodu plnění povinností v extraligových Pardubicích.

Ale i v oslabené sestavě mělo Ústí první stoprocentní šanci zápasu v sedmé minutě. Komárek nádherně našel před brankou Mertu, kterého vychytal hostující brankář Gába. Následně měl druhou velkou příležitost domácích Petr Markulinec.

Domácí zamotali hosty také na začátku druhé třetiny. Hráči Motoru byli na ledě v tu chvíli doslova v roli diváků. Vrdlovcovu nabídku Doležal však nevyužil. A tak po polovině hrací doby udeřilo nečekaně na druhé straně.

Tomáš Nouza byl před brankou Soukupa hodně aktivní, čehož využil Benjamin Walker, který doklepl kotouč do branky. Hosté se ale z vedení radovali necelých pět minut.

VYROVNÁNÍ ODSTARTOVALO PLYŠÁKOMÁNII

Melka vybojoval v obranné třetině kotouč, který si vyměnil s Jaroslavem Roubíkem v útočném pásmu. Ten ho našel fantastickou přihrávku a před Gábou se domácí útočník už nemýlil. Vyrovnávající brankou odstartovala v úvodu článku zmíněná plyšákománie.

Do kabin před poslední třetinou se šlo za stavu 1:1 a začátek posledního dějství byl pro Ústí doslova z říše snů. Nejprve šel na trestnou lavici hostující Rok Pajič za podražení. Chvíli na to měli hrát domácí přesilovou hru 5 na 3, ale nakonec z toho nic nebylo, faul prý zavinil čárový rozhodčí.

V čase 43:38 přišla velká příležitost Slovanu. Na přihrávku zpoza branky si najel Josef Zajíc, kterého vychytal David Gába. Chvíli na to šel na trestnou lavici za podražení další hráč Motoru Miroslav Čermák a tuhle přesilovku už Slovan využil.

Puk se sice po Brožově zásahu jen tak tak došoural do branky, ale červené světlo se rozsvítilo a na ústeckém zimním stadionu vypuklo velké nadšení. Domácí vedli 2:1 a neměli daleko k navýšení náskoku. Půl minuty po druhé brance totiž dopravili puk opět do budějovické sítě, ale rozhodčí branku neuznali. Poté se ihned strhla bitka mezi Moučkou a Mazancem.

Za další půlminutu Roubík našel před brankou úplně volného Melku, kterého fantasticky vychytal Gába. Poté bohužel zafungovalo okřídlené ale stále platné sportovní pravidlo: nedáš - dostaneš. Z ničeho se přesně trefil k tyčce Hřebejk a srovnal skóre.

Hřebík do ústecké rakve zatloukl v čase 51:33 Suchánek, který procedil puk skrz Soukupovu výstroj. Slovan měl stoprocentní šanci na vyrovnání v čase 52:52. Doležal si vybruslil před branku, ale trefil pouze boční síť. Následně neuspěl se svou dorážkou Vrdlovec.

Ačkoliv byl Slovan ve třetí třetině určitě lepší, tak nakonec prohrál. Motor České Budějovice si upracovanou výhrou upevnil postavení na čele WSM ligy.

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)Branky a nahrávky: 37. Melka (Roubík), 47. Vl. Brož (Vrdlovec, Z. Doležal) – 32. Walker (Nouza, Čermák), 49. Hřebejk (Chovan), 52. Suchánek (Chovan)
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, Kasík (A), Zajíc, Husák, Přindiš – Macek, Roubík (A), Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Navarra, Gengel, Moučka – Komárek, Markulinec.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Spáčil) – Vráblík, Mucha, Pavlin, Žovinec, Suchánek (A), Mazanec, Zíb – Walker, Nouza (A), Čermák – Chovan, Pajič, Hřebejk – Šulek, Rob, L. Květoň (C) – Kuchejda, Škoda, Babka.
Rozhodčí: Würtherle, M. Sýkora – O. Malý, Šimán
Diváci: 1 165