Slovanu se podařilo odčinit porážku 2:6 z Benátek nad Jizerou. V domácím odvetném zápase vyhrálo Ústí 4:2. Hlavní trenér Miroslav Mach byl spokojený s útočnou hrou, ale směrem dozadu mu hra jeho týmu stále dělá starosti.

Jak hodnotíte utkání s Benátkami nad Jizerou?
Nám se dneska zápas líbil na útočné polovině hřiště. Od červené čáry k brance soupeře jsme hráli výborně. Na obranné polovině to bylo hodně špatné. Na defenzivě musíme zapracovat.

Čím to je, že tým hraje špatně defenzivně?
Mužstvu se nedaří hrát na obranné polovině tak, jak bychom si představovali. Navíc máme mimo sestavu čtyři hráče, kteří jsou zranění. Momentálně se na tréninku obranné hře věnujeme, zatím se nám to ale nedaří přenést do zápasů. Věřím, že se startem WSM Ligy se to zlepší.

Jaký jsou Benátky soupeř?
Nepříjemný. Snad v každém utkání s tímto soupeřem jsou k vidění šarvátky a potyčky. Z posledních pěti vzájemných zápasů jsme se myslím ve čtyřech prali. I v tomto utkání jsme viděli bitku. Ve druhé třetině mezi Ladislavem Gengelem a Patrikem Meierem.

Jak momentálně vypadají tréninky mužstva?
Stále se zaměřujeme zejména na kondici a bruslení. Od příštího týdne se skladba tréninku poněkud změní. Budeme trénovat herní situace, které během ligových zápasů hrají klíčovou roli, tedy přesilové hry a oslabení. Zaměříme se na nácvik různých kombinací. V zápase s Benátkami jsme ubránili dlouhé oslabení tří proti pěti, což potěší. Ve středu a ve čtvrtek bude klasický trénink, od pátku do neděle dostane tým volno. Od pondělí se vrhneme na obvyklý trénink, který budeme praktikovat standardně během sezóny.

Máte už jasno o sestavě?
Ještě ne. Čeká nás poslední přípravný zápas, v úterý na ledě Děčína. Doufáme, že se zranění hráči, Patrik Husák, Martin Vágner, Antonín Melka a Pavel Smolka, brzy uzdraví. Také ještě váháme nad postem brankářské jedničky. Rozhodnutí pravděpodobně padne až před prvním ligovým zápasem, který hrajeme devátého září na ledě Vsetína.

AUTOR: JAN PROŠEK